نمونه پروفرما اینویس

پیش فاکتور چیست

پیش فاکتور چیست

پیش فاکتور یا پروفرما اینویس معمولا اولین سند واردات کالا می باشد. که از فروشنده خارجی دریافت میشود و برای دریافت مجوز ورود از سازمان بازرگانی کاربرد دارد.

در اصطلاح  بین المللی به پیش فاکتور پروفرما اینویس میگویند. پروفرما سندی است  که فروشنده بعد از مذاکرات مکاتبی اولیه طبق عرف تجارت با توافق قبلی خریدار جهت تایید سفارش خریدار صادر می کند و  با توجه به این سند خریدار قادر خواهد بود. مجوزهای ثبت سفارش و گشایش اعتبار را در کشور متبوع خویش فراهم سازد.

کار کرد پیش فاکتور

پروفرما یا پیش فاکتور در واقع یك توافق مقدماتی معتبر قرارداد فروش قبل از مبادله پول و کالا  می باشد  اطلاعات مندر ج در چك با فرمت متعاقب صورتحساب فروش بر مبنای آن صادر  می گردد بایستی  کلیه شرایط و توافقات فیمابین فروشنده و خریدار در آن درج شده باشد. در واقع پیش فاکتور سندی است که به موجب آن پوشانده شرایط پیشنهادی  فروش کالای خود را بر اساس قرارداد و یا توافق به عمل آمد به اطلاع خریدار می رساند. خریدار پس از مطالعه و بررسی قرار داد پیش و شرایط  فروش آن تصمیم به خرید کالا گرفته باید درخواست تتغییر یا اصلاح پیش فاکتور مینمایند. آشتنایی با اصتطلاحات و اطلاعات مندرج در یك پروفرما و رعایت اصتول شرایط مورد نظر جهت هرگونه ادعای های بعدی و مغایرت ها جلوگیری خواهد نمود در صورتی که معامله بر اساس پیش فاکتور صورت گرفته باشد این سند اسناد و مدارک لازم برای ترخیص کالا از گمرک میباشد اطلاعات مندرج در یك پیش فاکتور عبارتند از.

خانه های پیش فاکتور

یك نام و ادرس مشخصات فروشنده  ۲ شرح کالا ۳ تعداد کالا ۴ قیمت واحد و قیمت کل ۵ وزن کالا خالص و ناخالص شش  نوع بسته بندی  هفت بندر بارگیری  کالا  هشت بندر تخلیه نه  نحوه حمل ده نوع وسیله  حمل ۱۱ زمان حمل کالا  ۱۲ نام  بانك  گشایش کننده اعتبار  ۱۳ نوع ارز ۱۴ نوع پرداخت  و غیره

در ادامه می توانید نمونه پروفرما اینویس را مشاهد و از ترجمه خانه های آن استفاده کنید .

گروه مسترترخیص آماده همکاری جهت انجام خدمات گمرکی شما در تمامی گمرکات کشور علی الخصوص گمرکات شمال غرب ( گمرک بازرگان ، گمرک جلفا ، گمرک سهلان ، مرز رازی ) می باشد .

 

 

نمونه پیش فاکتور

نمونه پروفرما اینویس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *