پشت پرده واردات خودرو های دپو شده

پشت پرده واردات خودرو های دپو شده

داستان ممنوعیت واردات خودرو 

واردات خودرو های دپو شده اصلا یعنی چه ؟ بگذارید از اول توضیح بدهیم . از زمانی که ممنوعیت واردات خودرو پیش آمده است .بحث های گوناگونی پیرامون واردات این کالا در محافل اقتصادی عنوان شده است . عده ای بر این باورند که با قطع واردات خودرو و جلوگیری از خروج ارز می توانند به اقتصاد و تولید کشور کمک کنند .و عده ای هم در مقابل بر این باورند که این کار نه تنها کمکی به اقتصاد کشور نمی کند بلکه بیشتر از پیش بحث انحصار در واردات و فروش خودرو را پیش می کشد . 

نظر شما به هر کدام از این نظرات نزدیک تر که باشد. باید بدانیم که این تصمیم اتخاذ شده بر جامعه اقتصادی خودرو و اهالی این صنف تاثیر مستقیم می گذارد.

بگذارید بحث را بیشتر توضیح بدهیم . 

در نبود واردات ، خودرو های وارداتی با قیمتی سر به قلک کشیده در داخل کشور در حال معامله هستند. هرچند که تب اولیه قیمت خودرو در بازار گرفته شده است. ولی با این همه با یک مقایسه ساده می توان فهمید که خودرو های موجود در داخل با سنی بعضا 5 الی 6 سال از نمونه صفر خود با قیمت جهانی و آن هم با دلار بازار گرانتر معامله می شوند . 

پس عملا اگر کسی و با کسانی قبلا اقدام به واردات و دپوی این کالا های کرده باشند. در قبل این تصمیم اتخاذ شده سود بیسار هنگفتی را به جیب مبارک خود خواهند زد. 

اگر شما به سایت های فروش خودرو مراجعه کنید .خواهید دید که خودرو هایی با مدل های 2017 و یا 2018 به صورت صفر در حال فروش هستند که نشان می دهد این خودرو های بعد از واردات دپو شده بودند تا برای صاحبان خود تبدیل به معدن طلا شوند .

حالا وارد بحث اساسی خودمان شویم .

واردات خودرو های دپو شده 

واردات 1044خودری دپو شده

خودروهای دپو شده در گمرک خودرو هایی بودند که در مدت زمانی کوتاهی تار زمان اجرای ممنوعیت واردات خودرو وارد گمرکات کشور شدند ولی بعد از قبض انبار شدن دیگر مجوز ترخیص نگرفتند . 

تعداد این خودرو ها در منابع متعدد متغیر بود تا اینکه بعد از کش و قوس های بسیار و ترخیص تعداد از این خودرو های تعداد 1044 خودرو در گمرک دپو شد . بنا به ادعای گمرک این تعداد خودرو دچار نقص سند بودند و ترخیص آنها به دلیل کم کاری صاحبان کالا دچار وقفه شده بود . 

حالا از آن تاریخ تا امروز تعداد 1044 خودرو شده است تریبون آقایون مسئولی که تازه صاحب صندلی قدرت در سازمان گمرک شده اند . هر روز یک خبری برای رسانه منتشر می کنند. و هر روز یک مسئله را مطرح می کنند یک روز می گویند ترخیص میشوند . فردا می گویند ممنوع شد . روز بعد هم می گویند اصلا امکان ترخیص نیست .

بحث ما وجودیت این 1044 عدد خودرو نیست و اصلا کاری هم نداریم که صاحبان این خودرو ها چه کسانی هستند .

بحثمان این است که وقتی همکاران و هموطنان بسیاری بر سر مسائل بوروکراسی سازمان گمرک متحمل زیان می شوند چه لزومی دارد که این خودرو ها را به عنوان دغدغه جامعه بازرگانان و ترخیص کاران نشان میدهند .

مسئولان محترم لطفا به مسئولیت ها مهمتر توجه کنند قبل از آنکه ما نامی از آنها ببریم و به درد این جامعه صنفی مظلوم بیشتر برسند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *