ورود موقت کالا

ورود موقت کالا

واردات چیست و ورود موقت به چه صورت است؟

واردات چیست و ورود موقت به چه صورت است؟ شاید بسیاری از شما در این زمینه سوالاتی داشته باشید مانند: واردات کالاها به چه صورت انجام می شود؟ آیا شرکت ها و یا افرادی هستند که در این زمینه به ما کمک کنند؟ و یا اینکه برای واردات کالاها باید چه مراحلی طی شود؟ حمل و نقل واردات انواع کالاها به چه صورت است؟واردات کالا در چند دسته قرار می گیرند؟ و سوالاتی از این قبیل. برای اینکه شما به تمام جواب سوالات خود در این زمینه برسید تا انتهای مطلب همراه باشید.

همانطور که همه می دانیم تجارت کردن در دنیای امروز کاری ضروری و لازم است و افراد زیادی هم رغبت دارند که در این حیطه فعالیت کنند و به سود های کلان برسند. در این بین افراد غیر متخصص بدون هیچ گونه آموزشی اقدام به تجارت واردات و صادرات می کنند که نه تنها با شکست رو به رو می شوند بلکه درصد موفقیت آن ها بسیار پایین خواهد بود.

شرایط انجام رود موقت کالاهای مشتری

برای این که ورود موقت کالاهای مشتری خود را به نحو احسنت انجام دهید و از رقبای خود پیشی بگیرید بایستی در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید تا اعتبارتان نزد مشتری از دست نرود و بتوانید در بازه زمانی بسیار کم تمامی امور ترخیص را انجام دهید.اگر خلاف این را انجام دهید مسلما مشتری خود را از دست خواهید داد و دیگر سراغتان نخواهند آمد و راه را برای رقبایتان باز خواهید کرد.

اگر بخواهیم واردات کالا را توصیف کنیم می توان به زبان ساده گفت: اگر یک روز به بازار بروید و چیزی را لازم داشته باشید که تهیه کنید اما هر چقدر که بازار را جستجو می کنید آن را پیدا نمی کنید، واردات کالا هم به همین صورت است وقتی کشور به کالایی نیاز داشته باشد و نتواند آن را در کشور یافت کند مسلما درخواست واردات کالا را از کشورهای دیگر درخواست خواهد کرد.

ورود موقت کالا

انواع واردات کالا و ورود موقت کالا چگونه است؟

انواع واردات کالا و ورود موقت کالا چگونه است؟ واردات کالا در حالت کلی در سه دسته: ورود موقت، ورود قطعی و ورود موقت برای پردازش قرار می گیرند. ورود قطعی در واقع همان واردات برای نیاز داخلی کشور است. در ورود قطعی ،کالاهایی که می خواهند ترخیص شوند حتما باید این کار در گمرک انجام شود برای اینکه کالاهایی که به صورت ورود قطعی هستند ترخیص کنید نیازی نیست شما هزینه ای را پرداخت کنید تمام هزینه ها توسط کشوری که واردات را انجام داده پرداخت شده است و شما بعد از این که کالا را ترخیص کردید می توانید آن را در اختیار مشتریان قرار دهید.

ورود موقت کالاهایی که که می خواهید وارد کشور کنید نیز همانند کالاهای دیگر نیاز به مجوز و ارائه مدارک قانونی دارد بنابراین بایستی تمامی مراحل قانونی این کالا ها را انجام دهید در غیر این صورت برگشت خواهد خورد البته برخی از کالا ها هم هستند که نیازی به ارائه مدارک مربوطه نیستند و ترخیص آن ها به نوبه ی خود راحت تر هستند.

مدارک مورد نیاز برای واردات کالاها و ورود موقت شامل:

اظهار نامه (اظهار نامه یکی از مهم ترین مدارک برای ورود کالاها است چرا که اگر شما فرم اظهار نامه را تکمیل نکرده باشید و در اختیار گمرک قرار نداده باشید نمی توانید کالای خود را ترخیص کنید در واقع شما بدون کمترین کمبود مدارک از جهت گمرک قادر به ترخیص هیچ کالایی نیستید)، کارت بازرگانی (کارت بازرگانی نیز یکی از مهم ترین مدارک برای تمامی کارهای مربوط به صادرات و واردات کالاها است و برای ورود موقت شما یکی از دو نوع کارت بازرگانی را داشته باشید.

کارت بازرگانی در دو نوع حقیقی و حقوقی می تواند صادر شود که نوع حقیقی مربوط به خود شخص است و با نام آن صادر می شود اما نوع حقوقی کارت بازرگانی به نام مدیر عامل شرکتی که شما به آن وکالت داده اید صادر می شود) ، قبض انبار (ممکن است گاهی اوقات شما نتوانید در اولین فرصت کالای مورد نظر را ترخیص کنید و مدتی در انبار گمرک بماند به همین دلیل هنگامی که به انبار گمرک برای ترخیص کالای خود مراجعه می کنید باید مدرکی داشته باشید که کالای شما در این انبار است)، بارنامه، ثبت سفارش و …… باشد.

ورود موقت کالا

ورود موقت یعنی چه؟

ورود موقت یعنی اینکه کالاهایی که شما از یک کشور خواسته اید و به صورت موقت برای شما فرستاده شده اند تمامی مراحل برای ترخیص کالا انجام شده است و شما می توانید این نوع از کالاها را دوباره به کشور صادر کنند برگردانید و هیچ مشکلی و محدودیتی در مورد این نوع از واردات کالا برای شما رخ نخواهد داد. برای این نوع از واردات مانند واردات قطعی در گرفتن مدارک سخت گیری وجود ندارد و نیازی به گرفتن همه ی مدارک نیست. فقط چندین مدرک از بهداشت، مراجع قضایی و ……. احتیاج است.

ورود موقت برای پردازش نسبت به ورود موقت ،مزیت بسیار زیادی را برای آن کشوری که این کالا را تولید و وارد کرده دارد. در واقع منظور از ورود موقت به پردازش این است که کالا به یک کشور فرستاده می شود تا تمامی مراحل برای ساخت و تعمیر و تکمیل را نسبت به آن کالا انجام دهد و بعد از این که کالای مورد نظر تکمیل شد آن را به کشوری که آن را صادر کرده بفرستد. برای اینکه بخواهید در زمینه ورود موقت برای پردازش فعالیت کنید باید حتما کارخانه و یا یک کارگاه تولیدی داشته باشید.

حمل و نقل کالاهای ورود موقت چگونه است؟

حمل و نقل کالاهای ورود موقت چگونه است؟ ممکن است شما با بسیاری از روش های حمل و نقل آشنا باشید اما ما برای اینکه بتوانیم بهترین روش را برای شما در این زمینه مشخص کنیم انواع آن را یادآوری می کنیم. کالاهای مورد نیاز برای ورود موقت ممکن است با یک دیگر متفاوت باشند و بسته به اندازه و وزن آن ها باید نوع حمل و نقل را انتخاب کرد برای ورود موقت باید به این نکته توجه ویژه داشت. حمل ونقل می تواند زمینی،هوایی،ریلی و دریایی باشد که بسته به نوع کالا و میزان آن باید تصمیم گیری کرد که کدام روش مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.