واردات کالا از ترکیه توسط ما

واردات کالا از ترکیه توسط ما

صادرات و واردات کالا از ترکیه دو اصل مهم تجارت هستند . مراحل واردات کالا ها بخشی در داخل کشور و برخی در خارج از کشور است .

در واقع تمامی کشورها قوانین خاص خود را در زمینه صادرات و واردات دارند که واردات کالا از ترکیه دارای قوانین خاص خودش است . برای صادرات و واردات کالاها باید تمامی مجوزهای لازم گرفته شود . در بعضی از مواقع ممکن است در مورد واردات و صادرات کالاها به مشکل بخوریم چرا که اگر کالای مورد نظر مجوزهای مورد نظر را نداشته باشد ترخیص نمی شود که در این موارد شرکت ما در مرز بازرگان و سهلان به صورت گام به گام تا زمان ترخیص کالا شما را همراهی می کند .

برای تقسیم بندی واردات کالا از ترکیه آنها را در سه دسته قرار می دهیم :

برای تقسیم بندی واردات کالا از ترکیه آنها را در سه دسته قرار می دهیم : کالای وارداتی ما می تواند در یکی از این سه دسته قرار بگیرد : کالای مصرفی ، کالای سرمایه ای و کالای واسطه ای .

– ثبت سفارش کالا

یکی از مهمترین بخش های کار واردات و صادرات کالاها ثبت سفارش کالا است.

– انتخاب کشور و نوع کالای وارداتی

انتخاب کشور و نوع کالای وارداتی نیز جزء مهمترین بخش این کار است. چون کشور ما از نظر جغرافیای مرزی نزدیک مرز کشور ترکیه است پس واردات کالا از این کشور بسیار حائز اهمیت است . البته به همین دلیل است تاجران ایرانی تمایل بسیاری برای کار واردات و صادرات با این کشور همسایه دارند . این را هم نمی شود نادیده گرفت که کشور ایران و ترکیه از نظر تجاری دوستی چندین ساله با هم دارند.

– داشتن کارت بازرگانی

یک نکته بسیار مهم و اساسی در کار واردات کالا از ترکیه داشتن کارت بازرگانی است که می توانید آن را در دو نوع حقیقی و حقوقی تهیه کنید. در واقع کالاهایی را که نمی توان از کشورهای اروپایی وارد ایران کرد می توان از طریق کشور ترکیه ترخیص کرد و سپس از مرز بازرگان و سهلان وارد کشور کرد .

وضعیت واردات از سال 2010 تا 2018

اگر به نمودارهای واردات کالا از ترکیه در طی سال های اخیر نگاهی بیندازید این موضوع را بهتر درک خواهید کرد که میزان واردات به چه صورت است. ما در اینجا به طور مختصر وضعیت واردات را از سال 2010 تا 2018 برای شما شرح می دهیم . در سال 2011 واردات محصولات به شدت بالا بوده که این امر در سال 2018 نیز دوباره تکرار شده است . در سال 2012 تا 2014 یک روند قابل قبولی داشته اما متاسفانه در سال 2016 با افت واردات از این کشور مواجه شدیم که در واقع با این تفاسیر و مدارک موجود در زمینه واردات کالا از ترکیه در سال 2019 شاهد افزایش واردات هستیم .

واردات کالا از ترکیه می تواند تمامی آن چیزهایی باشد که شما می خواهید وارد کنید ، از محصولات کشاورزی گرفته تا مصالح ساختمانی و وسایل آرایشی و بهداشتی. یکی از مزیت های واردات کالا از این کشور این است که می توانید روی هر کدام از این کالا ها تخفیف دریافت کنید.

واردات کالا از ترکیه توسط ما

ارتباط ما با شما در زمینه واردات کالا از ترکیه در مرز بازرگان و سهلان

ارتباط ما با شما در زمینه واردات کالا از ترکیه در مرز بازرگان و سهلان : شرکت بازرگانی ما با داشتن کادر مجرب و متخصص در مرز بازرگان و سهلان با گسترش فعالیت خود در کشور ترکیه آمادگی خود را در جهت واردات کالای شما عزیزان از این کشور اعلام می دارد .

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم کشور ترکیه از نظر واردات و صادرات یک کشور بسیار سرشناس است که دارای قوانین خاص خود در زمینه واردات و صادرات است.

حمل و نقل کالاهای وارداتی به روشهای مختلفی انجام می شود : حمل نقل می تواند هوایی ، دریایی، جاده ای و یا ریلی باشد.

واردات کالا از این کشور یکی از مهم ترین مقصد ها برای کالاهای ایرانی است.

واردات کالا از ترکیه می تواند در سه دسته قرار بگیرد

واردات کالا از این کشور می تواند در سه دسته قرار بگیرد : یادآور می شویم که واردات و صادرات کالا کار آسانی نیست و باید مهارت لازم را داشته باشیم و از همه مهمتر مراحل قانونی آن را باید طی کنیم. واردات کالا از ترکیه می تواند شامل کالای مجاز (گرفتن تمامی مجوز ها لازم نیست ) ، کالای مشروط (امکان گرفتن تمامی مجوزها وجود دارد ) و کالای ممنوع (امکان خرید و فروش در داخل کشور وجود ندارد ) باشد.

کشور ایران و ترکیه در زمینه واردات کالا با یکدیگر متعهد شده اند که واردات کالاها به صورت قانونی باشد و این باعث شده است که واردات و صادرات در بین این دو کشور افزایش پیدا کند به همین دلیل است که تاجران ایرانی تمایل بسیار زیاد در زمینه واردات کالا از ترکیه دارند . کشور ترکیه یک کشور بسیار پر رونق و دارای آب و هوای بسیار عالی در فصل های بهار و پاییز است.

این کشور از جمله کشورهایی است که گردشگران بسیار زیادی دارد هر ساله ایرانیان زیادی برای کار و مسافرت این کشور را انتخاب می کنند . واردات کالا از این کشور در بسیاری از سالها بسیار بالا است که می تواند یک مزیت بسیار عالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی باشد .

واردات چمدانی از ترکیه به چه صورت است ؟

در واقع واردات چمدانی یعنی اینکه شخصی به خارج از کشور مسافرت کرده و قصد دارد کالاهایی را با خود به کشور دیگر ببرد که این را با استفاده از چمدان خود انجام می دهد. واردات کالا از این کشور به صورت چمدانی یه مزیت بسیار عالی دارد و آن هم این است کسانی که با چمدان می خواهند کالا وارد کنند نیازی نیست عوارض بپردازند کالاها را با کمترین قیمت ها وارد کشور می کنند و از آن سود زیادی به دست می آورند. در واقع همانطور که گفتیم باید مهارت کافی و لازم را در این زمینه داشته باشیم .

با توجه به آمارهای نشان داده شده در زمینه واردات و صادرات می توانید بدون هیچ نگرانی کالای مورد نظر را از این کشور وارد کنید .امروزه به دلیل تکنولوژی بسیار بالا در زمینه وسایل هوشمند و قیمت بسیار مناسب در کشور ترکیه می توانید کالای مورد نظر خود را به آسانی در اختیار بگیرید .

ارتباط ما با شما در زمینه واردات کالا از ترکیه در مرز بازرگان و سهلان

ارتباط ما با شما در زمینه واردات کالا از این کشور در مرز بازرگان و سهلان : شرکت بازرگانی ما با کادر مجرب و متخصص در مرز بازرگان و سهلان آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.