واردات انواع مواد غذایی توسط ما

واردات انواع مواد غذایی توسط ما

واردات انواع مواد غذایی

واردات انواع مواد غذایی : واردات و صادرات کالاها یک نیاز اساسی برای کشور است و نیازمند مهارت و دانش کافی در این زمینه بوده چرا که جان افراد جامعه در گرو مواد غذایی سالم است . واردات انواع مواد غذایی مانند سایر کارها در زمینه واردات نیازمند مهارت و دانش کافی و همچنین اخذ مجوزهای لازم در تمامی مراحل است .

ما در اینجا قصد داریم شما را با واردات انواع موادغذایی در طی سالهای گذشته تا به امروز بیشتر آشنا کنیم . که شما عزیزان می توانید با مراجعه به نمودارهای موجود در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید .

مقایسه میزان واردات انواع مواد غذایی در طی سالهای 1396 ، 1397 و 1398

مقایسه میزان واردات انواع موادغذایی در طی سالهای 1396 ، 1397 و 1398: با توجه به آمار به دست آمده از گمرک در سال 1396 میزان واردات در طی نه ماه ، 13.96 میلیون تن واردات انواع مواد غذایی و کشاورزی بوده است که درصد آن از کل درصد کالاهای وارداتی کشور حدود 52.5 درصد است . ما با توجه به درصدهایی که برای واردات کالاها داریم می توانیم میانگین آنها را به دست بیاوریم. که در سال 1396 بالاترین میانگین قیمت واردات کشاورزی و صنایع غذایی کشور مربوط به محصولات : تخم سبزیجات ، کره، چای و چند قلم کالای دیگر است.

ایران از نظر مرز جغرافیای با چند کشور همسایه است که مواد غذایی مورد نیاز خود را از این کشورها تامین می کند. از جمله این کشورها برای واردات انواع مواد غذایی کشورهای : هند ، سوئیس ، امارات، انگلستان و ترکیه است. که در مجموع 80 درصد از کل ارزش واردات صنایع غذایی را به خود اختصاص داده اند .

واردات انواع مواد غذایی توسط ما

واردات کالای مورد نیاز مردم

با توجه به آمار ها در زمینه تجارت واردات انواع موادغذایی در سال 1397 و نمودارهای حاصله که کار ما را برای فهمیدن این گفته ها راحت تر میکند . به این نتیجه رسیدیم که 4 ماه اول این سال نشان می دهد برخی از کالا به شدت نیاز کشور بوده و به دلیل کمبود مجبور به واردات آنها شده ایم که از جمله این کالاها میتوان به ذرت دامی ، برنج ، لوبیا ، سویا و گوشت منجمد اشاره کرد . در واقع با توجه به مدارک موجود ما در سال 1397 بیشترین میزان و رتبه نخست را به ذرت دامی اختصاص می دهیم که یک نیاز اساسی به شمار می آید که میزان واردات ذرت دامی در سال 1397 در مقایسه با سال 1396 رشد 40 درصدی داشته است .

با این حال کسانی که قصد در واردات این ماده غذایی ارزشمند دارند بهتر است این را هم در نظر بگیرند که بهترین خرید را زمانی انجام داده اند که دست دلال ها در کار نباشد به همین دلیل شرکت ما با خرید مطمئن با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ها در کنار شماست .

واردات انواع برنج ها از سایر کشورها

در کشور ما مصرف برنج به شدت بالا بوده و همیشه شاهد واردات انواع برنج ها از سایر کشورها هستیم . در سال 1397 برنج رتبه سوم واردات انواع مواد غذایی را به خود اختصاص داده است که رشد بسیار چشمگیری نسبت به سال 1396دارد که این رشد برا با 11.59 درصد است .

همه ما از نیاز اساسی بدن نسبت به حبوبات آگاهی کاملی داریم در کشور ما حبوبات بسیار زیادی کشت می شود اما گاهی در بعضی از فصول سال با کمبود آن مواجه می شویم که به دلیل مصرف بسیار بالای آن است . در سال 1397 میزان واردات لوبیا و سویا نسبت به سال قبل حدود 45.79 درصد افزایش پیدا کرد .

در واقع گوشت منجمد یک نیاز اساسی است که بیشترین میزان واردات را دارد . شاهد این هستیم که کشور ما هرساله به مقدار زیاد گوشت بدون استخوان را از کشور برزیل وارد می کند چون با کمبود گوشت در کشور مواجه هستیم . در واردات انواع موادغذایی گوشت در رتبه 11 قرارد دارد که در سال 1397 ، 7.69 درصد نسبت به سال 1396 واردات آن افزایش پیدا کرده است .

واردات انواع مواد غذایی توسط ما

خلاصه واردات انواع مواد غذایی

به طور خلاصه با توجه به بررسی های انجام شده در زمینه واردات انواع مواد غذایی در سال 1397 شاهد رشد بسیار بالای واردات صنایع غذایی نسبت به سال قبل بوده ایم که تاجرانی که در این زمینه فعالیت می کردند موفق به کسب سود بسیار بالا شده اند البته این را هم باید یادآور شد که بدون داشتن مهارت و دانش کافی رسیدن به نقطه اوج امکان پذیر نیست.

در واقع همانطور که همه ما شاهد هستیم در ماه های آخر سال 1398 به دلیل شیوع ویروس کرونا نه تنها اقتصاد کشور ما بلکه اقتصاد کل دنیا دگرگون شد و شاهد روند منفی واردات کالاها شدیم . اما خوشبختانه این اوضاع برای همان چند ماه بود و بسیاری از محصولات دوباره وارد و صادر شدند و کشور دچار هیچ گونه کمبودی نیست .

در زمینه صادرات انواع مواد غذایی کشورهای همسایه نقش مهمی را ایفا می کنند . مانند کشور های : عراق ، ترکیه و افغانستان . اما از نظر واردات انواع موادغذایی مبدا عمده واردات از کشور ترکیه است . در واقع می دانیم که کشور ما به دلیل نزدیکی مرزی و دوستی چند ساله با کشور ترکیه عمده محصولات را از این کشور وارد می کند که هم از نظر حمل و نقل و هم هزینه ها گزینه بسیار مناسبی است . اگر چه بسیاری از کالاهای مورد نیاز از کشور چین وارد می شوند ولی کشور ترکیه از نظر آب و هوا برای برای کشاورزی کیفیت بالاتری را در اختیار ما قرار می دهد . در این کشور عوارض واردات انواع مواد غذایی با 23 درصد محاسبه می شود .

ارتباط شرکت ما با شما در زمینه واردات انواع مواد غذایی در مرز بازرگان و سهلان

ارتباط شرکت ما با شما در زمینه واردات انواع موادغذایی در مرز بازرگان و سهلان : شرکت ما با کادر متخصص و مجرب در زمینه واردات انواع مواد غذایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در مرز بازرگان و سهلان آمادگی خود را در جهت همکاری با شما عزیزان اعلام می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *