نحوه صادرات کالا به ترکیه

نحوه صادرات کالا به ترکیه

صادرات چیست و صادرات کالا به ترکیه چگونه است؟

صادرات چیست و صادرات کالا به ترکیه چگونه است؟ شاید برخی از شما در این زمینه سوالاتی داشته باشید. مانند اینکه چه کسانی می توانند به کار صادرات بپردازند؟ و یا اینکه آیا کسانی هستند که در این زمینه به شخصی که می خواهد به کار صادرات بپردازد کمک کنند؟ و سوالاتی از این قبیل. برای اینکه به جواب تمامی سوالات خود در این زمینه برسید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

صادرات کالا به ترکیه از زمان های گذشته تا کنون وجود داشته است و تنها قوانین مربوط به آن هاست که تغییر کرده است. تمامی کارها در زمینه تجارت نیازمند طی کردن مراحل قانونی هستند و نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد چرا که بدون انجام دادن این مراحل نمی توان در کار تجارت موفق بود. صادرات کالاها از تمامی کشور ها امکان پذیر است و هر کشور قوانین خاص خود را در این زمینه دارد. در تمامی زمینه های تجارت شرکت ها و افرادی هستند که به شما کمک می کنند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن کالاهای خود را به کشور ترکیه صادر کنید.

نحوه صادرات کالا به ترکیه

هزینه و مدارک مورد نیاز برای صادرات کالا به ترکیه در گمرک به چه صورت است؟

هزینه و مدارک مورد نیاز برای صادرات کالا به این کشور در گمرک به چه صورت است؟ همانطور که تا به اینجا برای شما صحبت کردیم این کار دارای قوانینی است که باید رعایت شوند. یکی از مراحل و مدارک مورد نیاز برای صادرات کالا به ترکیه داشتن کارت بازرگانی است. که شما می توانید آن را در دو نوع حقیقی و حقوقی تهیه کنید. که نوع حقیقی آن به یک شخص خاص مرتبط است و تحت نظر هیچ شرکت و یا سازمان خاصی نیست و نوع حقوقی آن به نام مدیر عامل شرکت صادر می شود.

کسانی که دارای کارت های بازرگانی حقیقی هستند خود می توانند به آسانی کالاهای مورد نظر را صادر کنند و دیگر نیازی به انجام امور گمرکی به طور خاص نیست اما به دلیل اینکه باید مراحلی طی شود و زمان بر است به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند این وکالت داده می شود تا عملیات صادرات صورت گیرد.

نمودار مربوط به واردات و صادرات کالاها به ترکیه در طی سال های مختلف

نمودار مربوط به واردات و صادرات کالا به این کشور در طی سال های مختلف: با توجه به این نمودار میله ای ما میزان صادرات و واردات کالاها را برای کشور ترکیه در طی سال های 1397 و 1398 مورد بررسی قرار می دهیم.

نحوه صادرات کالا به ترکیه

همانطور که مشاهده می کنید میزان واردات کالاها با رنگ زرد و میزان صادرات کالا به ترکیه با رنگ سبز بر روی نمودار به نمایش گذاشته شده است.

وضعیت صادرات در سال 1397

با توجه به نمودار ما تمام 12 ماه سال 1397 را از نظر صادرات و واردات با یکدیگر مقایسه می کنیم در ماه فروردین خوشبختانه کشور از نظر رشد اقتصادی پیشرفت خوبی داشته و توانسته صادرات بالایی را انجام دهد. میزان صادرات کالا به ترکیه در این ماه برابر با 7.9 درصد و میزان واردات به شدت پایین بوده که این نشان دهنده این است که کشور تمامی کالاهای مورد نظر را تولید کرده و مقدار اندکی را وارد کرده است که میزان واردات کالاها برابر با 1.9 درصد بوده است.

صادرات کالا در ماه اردیبهشت نیز رشد کرده که اگر بخواهیم با ماه اردیبهشت آن را مقایسه کنیم خیلی پیشرفت کرده است که تقریبا عددی بین 10.5 درصد می باشد و میزان واردات اردیبهشت نسبت به فروردین هم 2.4 درصد افزایش پیدا کرده است. در واقع هر چه میزان صادرات کالا به ترکیه بالاتر شود نیاز کشور به یک کالای خاص در زمینه تولید آن کالایی که می خواهد صادر کند بالاتر می رود. در ماه خرداد از میزان صادرات کالاها کاسته شده اما همچنان بالاتر از ماه فروردین است که میزان صادرات کالاها به ترکیه برابر با 9.8 درصد است و همین طور از میزان واردات نیز کمی کاسته شده و رقمی برابر با با 2.1 درصد است.

میزان صعودی و نزولی

میزان صعودی و نزولی نیز در ماه های بعدی سال نیز کاملا مشهود است و به راحتی می توان آن را پیش بینی کرد. در آذر ماه سال1397 میزان صادرات کالا به ترکیه رشد چشمگیری داشته که می توان گفت نسبت به ماه های دیگر سال بیشترین درصد را از آن خود کند که تقریبا برابر با 11.9 درصد بوده است. اما در همین ماه با توجه به بالا بودن صادرات، واردات کمی صورت گرفته،به این دلیل که وقتی صادرات از کشور انجام می شود نیاز به مواد اولیه وارداتی کمتر حس می شود و درصد واردات به دو درصد رسید.

اما خوشبختانه همچنان میزان واردات کالاها ثابت است و میزان آن بالا نرفته است. در ماه بهمن دوباره روند صادرات کالا به ترکیه صعودی بوده است و میزان واردات آن ها مقداری کمی بیشتر شده است. تا به اینجا در تمامی ماه ها ما روند صعود و نزول واردات و صادرات کالاها را مشاهده می کردیم و در ماه پایانی این سال نیز میزان صادرات بشدت بالا بوده که میزان آن برابر با 11.7 درصد است و میزان واردات کالاها در این ماه 3.1 درصد بوده است. به طور خلاصه در سال 1397 بیشتر میزان صادرات کالا به ترکیه مربوط به ماه آذر و کمترین میزان صادرات کالاها مربوط به ماه دی بوده است.

وضعیت صادرات در سال 1398

در این نمودار ماه ابتدایی سال 1398 نیز از نظر صادرات و واردات مورد ارزیابی قرار گرفته است. در ماه فروردین سال 1398 میزان صادرات کالاها 8.5 درصد بوده است که نسبت به ماه های آخر سال 1397 بسیار افت داشته است.در واقع در ماه های ابتدایی سال چون نیاز کشور به کالاها زیادتر می شود تا نیاز خود را تامین نکند کالاها را صادر نمی کند به همین دلیل است که در ماه فروردین در تمامی سال ها میزان صادرات افت می کند و در ماه های بعد با افزایش صادرات کالا به ترکیه رو به رو می شویم. میزان واردات کالاها در ماه فروردین این سال برابر با 2.1 درصد است که با میزان واردات کالاها در ماه خرداد سال1397 برابری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *