نحوه تحویل کالا در محل کار

نحوه تحویل کالا در محل کار

تحویل کالا در محل کار یعنی چه و چگونه است؟

اگر چه عنوان تحویل کالا در محل کار کاملا واضح بیان شده است اما ممکن است در این زمینه سوالاتی وجود داشته باشید مثلا: منظور از این اصطلاح چیست؟ و یا اینکه چه مدارکی در این جهت باید اخذ شوند؟ آیا شرکت هایی هستند که در این زمینه به ما کمک کنند؟ دارای چه مزایا و معایبی است؟ چه تفاوتی با سایر روش های تحویل کالا دارد؟ و سوالاتی از این قبیل. برای اینکه به جواب تمامی سوالات خود در این زمینه برسید و بتوانید و با این عنوان بیشتر آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

شاید در ابتدا اگر کسی با این موضوع برخورد کند با خود بگوید این کاملا واضح و روشن است و نیازی به اخذ مدارک خاصی نیست اما این باور اشتباه است. چرا که در زمینه تجارت از جمله صادرات و واردات باید تمامی قوانین از ریز تا درشت رعایت شوند که در این زمینه با نوع معمولی آن تفاوت هایی وجود دارد که به طور مختصر در مورد آن ها بحث خواهیم کرد. در زمینه تحویل کالا در محل هر دو شخص هم خریدار و هم فروشنده باید بر سر بعضی از هزینه ها به توافق برسند. در این نوع از تجارت فردی که کالا را تولید کرده و می خواهد آن را بفروش برساند وظیفه چندانی را در مورد این کالا برعهده ندارد و فرد خریدار باید بیشتر مراحل این کالا و اخذ مدارک را انجام دهد تا کالای مورد نظر به دستش برسد.

کسانی که در این زمینه تجارت کرده اند به قوانین کار آشنایی دارند و می دانند که طی کردن آن ها کمی دشوار است و اگر کسی دانش و مهارت لازم را نداشته باشد نمی تواند در کوتاه ترین زمان کالا را از فرد فروشنده خریداری کند که در این صورت ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که معمولا بیشتر این مشکلات به فرد خریدار وارد می شود.

نحوه تحویل کالا در محل کار

برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق تر عمل کنید

برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق تر عمل کنید می توانید از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید و یا به شرکت هایی که در مرز بازرگان و سهلان فعالیت می کنند مراجعه کنید تا بدون مشکل کار خود را پیش ببرید. در گذشته تمامی کارها در زمینه تجارت بسیار سخت و دشوار بود و افراد نمی توانستند با اطمینان روش تحویل کالا در محل کار را انتخاب کنند چرا که نگرانی های زیادی در این زمینه وجود که یکی از آن ها به نوع و کیفیت کالا بر می گشت اما امروزه به دلیل وجود شرکت هایی که به صورت بین المللی فعالیت می کند با اخذ مدرک از طرف شخص فروشنده شما دیگر در این زمینه نگرانی نخواهید داشت و با مراجعه به سایت هایی که در این زمینه هستند می توانید مدارک مورد نظر را برای تحویل کالا در محل اخذ کنید.

برای تعریف دقیق تحویل کالا در محل آن را با یک مثال توصیف می کنیم. مثلا فکر کنید شما از یک کشور اروپایی و یک شرکتی که در این کشور فعالیت می کند می خواهید کالایی را برای شما بفرستد که در اینصورت شرکت هیچ مسئولیتی را در قبال ترخیص و حمل و نقل کالا قبول نمی کند و شما خود باید به آن شرکت مراجعه کنید و یا اینکه به شخص و یا شرکتی وکالت بدهید که این کالاها را برای شما بفرستد. این نوع از واردات و صادرات ها کمی سخت بنظر می رسد اما افراد خبره به دلیل اینکه بارها این کار را انجام داده اند بدون هیچ گونه نگرانی در این زمینه فعالیت می کنند. نحوه تحویل کالا در محل کار

اخذ بیشتر مدارک در جهت تحویل کالا در محل کار به عهده کدام یک از افراد است فروشنده یا خریدار؟

تا به اینجا به یک تعریف مختصر از تحویل کالا در محل کار رسیده اید برای اینکه با قوانین این کار بیشتر آشنا شوید همراه ما باشید. مطمئنا شما می دانید که در این نوع از کارها فرد خریدار مسئولیت های بیشتری را بر عهده دارد. از هزینه کالاها و حمل و نقل آن ها گرفته تا هزینه هایی که ممکن است به صورت ناخودآگاه بر اثر خطرات احتمالی به وجود بیایند. فروشنده نیز در زمینه تحویل کالا در محل کار باید تعهدهایی را به شخص مقابل یا همان خریدار بدهد که می توان به: تهیه و کیفیت و تمامی جوانب کالا از هر نظر اشاره کرد. هنگامی که طرفین در مورد کالا قرارداد می بندند باید همه چیز بر طبق همان قرارداد پیش برود.

از جمله این مدارک می تواند در زمینه کیفیت کالا باشد که اگر فرد خریدار آن را از فروشنده کالا خواسته باشد باید این شخص از سازمان مورد نظر آن را اخذ کند و در اختیار فرد مقابل قرار دهد. گاهی اوقات بسیاری از کالاها را نمی توان به راحتی وارد و یا صادر کرد و یا اینکه هزینه های آن ها بسیار بالا هستند به همین دلیل طرفین می توانند در زمینه تحویل کالا در محل کار موافقت کنند که مقداری از هزینه ها را شخص فروشنده حساب کند.

اگر طرفین بر سر زمان تحویل کالا در محل کار به توافق رسیده باشند شخص فروشنده موظف است طبق قرارداد آن کالا را در مدت زمان مشخص آماده کرده باشد. گاهی اوقات طرفین بر روی محل تحویل کالا در محل کار به توافق نمی رسند و مکانی را مشخص نمی کنند که در این صورت این به نفع فرد فروشنده خواهد بود چرا که می تواند مکانی را مشخص کند که اگر نیاز بود هزینه ی را بپردازید زیاد نشود.

شخص فروشنده در زمینه تحویل کالا در محل کار باید تمامی ویژگی های کالا مورد نظر را به فرد خریدار بدهد تا این شخص هنگامی که می خواهد کالا ها ترخیص کند در صورت لزوم به برخی از مدارک با مشکل رو به رو نشود. شخص خریدار نیز باید در زمینه تحویل کالا در محل کار تعهد های زیادی را به شخص فروشنده بدهد که مهم ترین آن مربوط به پرداخت به موقع هزینه و قیمت کالا است. هنگامی که کالا به محل مورد نظر رسید موظف است آن را تحویل بگیرد. و یکی دیگر از موارد که باید شخص خریدار رعایت کند هنگامی که کالا به دستش رسید باید به فرد فروشنده خبر بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.