نحوه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده

نحوه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده

تحویل کالاها در گذشته به چه صورت بوده است؟

بدون شک همه ی شما در زندگی روزمره خود با انواع کالاها و خرید آن ها روبه رو شده اید و حتی گاهی ممکن است کالای خود را اینترنتی سفارش داده و تحویل گرفته باشید. اما ممکن است در این زمینه سوالاتی برای پیش بیاید مانند اینکه تحویل کالاها به چند صورت انجام می شود؟ تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده به چه معناست؟ آیا کسانی هستند که در این زمینه به ما کمک کنند؟ آیا این کار تماما قانونی است؟ چه مدارکی باید اخذ شود؟ طرفین باید به چه قوانینی پایبند باشند؟ و سوالاتی از این قبیل برای اینکه به جواب تمامی سوالات خود در این زمینه برسید و با تعریف تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کسانی که در زمینه تجارت فعالیت می کنند می دانند تمامی امور در این زمینه دارای مراحل زیادی است که سخت ترین آن مربوط به ترخیص کالا است. بسیاری از تاجران هستند که در این زمینه به سود های زیادی می رسند و در کوتاه ترین زمان کارهای مربوطه را انجام می دهند اما نمی توان به طور کلی نتیجه گرفت که تمامی کارهای صادرات و واردات کالاها آسان است بلکه این خود فرد است که باید در این زمینه مهارت داشته باشد تا تا بتواند در زمینه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده حرفه ای عمل کند و به سود برسد. در گذشته کارهای مربوط به تجارت بسیار سخت بود و افرادی که می خواستند در زمینه تجارت به فعالیت بپردازند باید هزینه های بیشتری را در این زمینه صرف می کردند و مشکلات زیادی از جمله حمل و نقل و دوری راه بسیار آزار دهنده بود. به همین دلیل بسیاری از کشورها قوانین خود را در این زمینه تغییر دادند و همه چیز اینترنتی شده و امروزه افراد می توانند به راحتی در زمینه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده فعالیت می کنند.

نحوه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده

منظور از تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده چیست؟

شاید تا به اینجا به تعریف درست این عنوان پی نبرده باشید به همین دلیل به یک تعریف مختصر و مفید می پردازیم. برای اینکه بتوانید این عنوان را راحت تر از قبل برای خود هضم کنید آن را با یک مثال توصیف می کنیم. فکر کنید شما به کالایی نیاز دارید و یا اینکه کسی به کالایی نیاز دارد و شما می خواهید این کالا را برای این فرد بفرسیتد شاید فرد مقابل شما در کشور دیگر باشد و با شما در زمینه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده به توافق رسیده باشد.

شما وظیفه دارید کالا را در محلی که تولید کرده اید به گمرک ببرید و تمامی کارهای مربوط به آن را انجام داده و تمامی مدارکی را که فرد خریدار از شما خواسته اخذ کنید و کالا را به آن کشور بفرستید و هنگامی که کالا به آن کشور رسید شما همچنان وظایفی را برعهده دارید که یکی از مهم ترین آن ها این است که باید کارهای ترخیص کالاها را انجام دهید و هنگامی که تمام شد باید این کالاها را در مکانی که از قبل مشخص شده است در اختیار فرد مقابل یا همان خریدار قرار دهید. این یک تعریف مختصر در مورد تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده بود. شاید فکر کنید شخص فروشنده باید نوع حمل و نقل کالاها را باید بعد از ترخیص نیز مشخص کند اما اینطور نیست این فرد فقط باید کالا را در محل مقرر در اختیار شخص مقابل قرار دهد که این شخص یا خودش باید در مکان حضور داشته باشد و یا شخصی که از طرف مقابل وکالت دارد. در اینصورت دیگر فروشنده تمامی کارها را انجام داده است و کارهای بعدی به خود شخص بستگی دارد که قرار است کالاها را به چه صورت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

نحوه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده

طرفین قرارداد در زمینه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده چه وظایفی را برعهده دارند؟

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید هر دو طرف باید در این زمینه مدارکی را اخذ کنند که شاید بیشتر آن ها به فردی برگردد که قرار است آن کالا را صادر کند. از وظایف شخص فروشنده در زمینه تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده می توان به اخذ بسیاری از مدارک از جمله مدارک مربوط به بهداشت و کیفیت کالاها اشاره کرد به طور کلی این شخص باید تمام مدارک خواسته شده در مورد کالاهای خود را اخذ کرده باشد که در صورت وجود کوچک ترین مشکلات بتواند از خود دفاع کند. هنگامی که این دو طرف برای صادرات و واردات کالاها به روش تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده تعهد می دهند باید هر دو به آن پایبند باشند و همانگونه که در قرارداد درج شده است عمل کنند.

شاید فکر کنید تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده بسیار سخت و بهتر است از همان روش های معمولی در زمینه های تجارت فعالیت کنید. اما هر کاری فراز و نشیب های خود را دارد. بسیاری از افراد هستند که توانسته اند در این زمینه بسیار موفق شوند. که لازمه ی این کار همانطور که گفتیم دانش و مهارت است. شخص خریدار هنگامی که کالاهای مورد نظر را تحویل گرفت باید تمامی هزینه هایی که در قرارداد درج شده است را پرداخت کند. برای تحویل کالا در محل مقرر به حمل کننده شخص مقابل که در کشور دیگر قرار دارد باید مجوزهای لازم را برای رساندن این کالاها به دست مشتریان نیز اخذ کرده باشد. چرا که امروزه کشور بر روی کالاهای وارداتی به دلیل زیاد شدن کالاهای قاچاق حساسیت نشان می دهد. پس چه بهتر که از همان ابتدا تمامی مدارک را اخذ کرده باشید تا بتوانید در مدت زمان کمتر به پول برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.