مهمترین صادرات در مرز بازرگان کدامند؟

مهمترین صادرات در مرز بازرگان کدامند؟

مهمترین صادرات در مرز بازرگان کدامند؟در واقع مرز بازرگان به دلیل اینکه دارای زیر ساخت های مناسبی در تمامی زمینه های صادرات و واردات است از توجه ویژه ای برخوردار است و همچنین به دلیل اینکه یکی از قدیمی ترین مرزهای کشور شناخته می شود جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. صادر کردن غیر نفتی در این مرز بسیار بالاست و هر کالایی را می توان از این مرز صادر و وارد و یا ترخیص کرد.

چون تمامی گمرکات این مرز دارای سیستم هوشمند در زمینه امور قانونی هستند دیگر نیازی به صرف هزینه های اضافی نیست و به راحتی می توانید در کوتاهترین زمان مدارک مورد نیاز را در جهت صادر کالای خود تهیه کنید. ارزش کالاهایی را که از این مرز صادر می شوند بسیار بالاتر از سایر مرزهای کشور است. بیشتر کالاهای صادراتی در این مرز به کشور ترکیه فرستاده می شوند چون با این کشور فاصله چندانی ندارد.

نمودار مربوط به صادرات کالاها در طی سال های مختلف

نمودار مربوط به صادرات کالاها در طی سال های مختلف: با توجه به این نمودار میله ای میزان صادر و واردات کالاها را برای کشور ایران در طی سال های 1397 و 1398 مورد بررسی قرار می دهیم.

 مهمترین صادرات در مرز بازرگان کدامند؟

همانطور که مشاهده می کنید میزان واردات کالاها با رنگ زرد و میزان صادرکردن کالاها با رنگ سبز بر روی نمودار به نمایش گذاشته شده است. با توجه به نمودار ما تمام 12ماه سال 1397 را از نظر صادرات و واردات با یکدیگر مقایسه می کنیم.

در ماه فروردین

در ماه فروردین خوشبختانه کشور از نظر رشد اقتصادی پیشرفت خوبی داشته و توانسته صادرات بالایی را انجام دهد. میزان صادر کردن کالاها در این ماه برابر با 7.9 درصد و میزان واردات بشدت پایین بوده که این نشان دهنده این است که کشور تمامی کالاهای مورد نظر را تولید کرده و مقدار اندکی را وارد کرده است. که میزان واردات کالاها برابر با 1.9 درصد بوده است.در ماه اردیبهشت شاهد روند صعودی صادر کردن کالاها بوده ایم که نسبت به ماه فروردین رشد چشمگیری داشته است و میزان آن حدود 10.5 درصد است و میزان واردات نسبت به ماه گذشته مقداری بالاتر رفته چیزی برابر با 2.4 بوده است.

در واقع هر چه میزان صادرات کالاها بالاتر شود نیاز کشور به یک کالای خاص در زمینه تولید آن کالایی که می خواهد صادر کند بالاتر می رود و روند واردات به همین صورت تغییر می کند.

در ماه خرداد

در ماه خرداد از میزان صادر کردن کالاها کاسته شده اما همچنان بالاتر از ماه فروردین است که میزان صادرات کالاها از مرز بازرگان برابر با 9.8 درصد است. میزان واردات نیز دوباره همانطور که گفتیم مقداری افت داشته و برابر با 2.1 درصد است. این روند های صعود و نزولی در ماه های بعدی سال نیز قابل مشاهده است که به سادگی می توان آن ها را پیش بینی کرد.

در ماه آذر

در ماه آذر در سال1397 میزان صادر کردن کالاها در مرز بازرگان بشدت بالاتر رفته و توانسته در طی ماه های این سال بیشترین میزان را به خود اختصاص دهد.که میزان صادر کردن کالاها چیزی حدود 11.9 درصد بوده است. اما در این ماه برعکس حرفی که گفتیم و ماه های قبل میزان واردات کالاها بسیار پایین است و این بستگی به این دارد کالاهایی که صادر می شدند مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز در خود کشور موجود بوده و نیازی به واردات آن ها حس نمی شده که این میزان چیزی حدود 2 درصد است.

در ماه دی

دوباره در ماه دی با افت میزان صادرات کالاها مواجه شده ایم. اما خوشبختانه همچنان میزان واردات کالاها ثابت است و میزان آن بالا نرفته است. در ماه بهمن دوباره روند صادرات کالا صعودی بوده است و میزان واردات آن ها مقداری کمی بیشتر شده است. تا به اینجا در تمامی ماه ها ما روند صعود و نزول واردات و صادرات کالاها را مشاهده می کردیم و در ماه پایانی این سال نیز میزان صادرات بشدت بالا بوده که میزان آن برابر با 11.7 درصد است و میزان واردات کالاها در این ماه 3.1 درصد بوده است. به طور خلاصه در سال 1397 بیشتر میزان صادرات کالا در مرز بازرگان مربوط به ماه آذر و کمترین میزان صادر کردن کالاها مربوط به ماه دی بوده است.

ماه ابتدایی سال 1398

در این نمودار ماه ابتدایی سال 1398 نیز از نظر صادرات و واردات مورد ارزیابی قرار گرفته است. در ماه فروردین سال1398 میزان صادر کردن کالاها 8.5 درصد بوده است که نسبت به ماه های آخر سال 1397 بسیار افت داشته است.در واقع در ماه های ابتدایی سال چون نیاز کشور به کالاها زیادتر می شود تا نیاز خود را تامین کند کالاها را صادر نمی کند به همین دلیل است که در ماه فروردین در تمامی سال ها میزان صادرات افت می کند و در ماه های بعد با افزایش صادرات رو به رو می شویم. میزان واردات کالاها در ماه فروردین این سال برابر با 2.1 درصد است که با میزان واردات کالاها در ماه خرداد سال1397 برابری می کند.

مهمترین صادرات در مرز بازرگان کدامند؟

هزینه و مدارک مورد نیاز برای صادرات کالاها در گمرک به چه صورت است؟

هزینه و مدارک مورد نیاز برای صادرات کالاها در گمرک به چه صورت است؟ یکی از قوانین صادرات و واردات کالاها داشتن کارت های بازرگانی است که افراد می توانند آن را در دو نوع حقیقی و حقوقی دریافت کنند که نوع حقیقی آن به یک شخص خاص مرتبط است و تحت نظر هیچ شرکت و یا سازمان خاصی نیست و نوع حقوقی آن به نام مدیر عامل شرکت صادر می شود. کسانی که دارای کارت های بازرگانی حقیقی هستند خود می توانند به آسانی کالاهای مورد نظر را صادر کنند و دیگر نیازی به انجام امور گمرکی به طور خاص نیست اما به دلیل اینکه باید مراحلی طی شود و زمان بر است به شرکت هایی که در زمینه فعالیت می کنند این وکالت را می دهند که کالای آن ها را از گمرک به سایر کشورهای دیگر صادر کند.

صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای مختلف در طی سال های اخیر به چه صورت بوده است؟

صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای مختلف در طی سال های اخیر به چه صورت بوده است؟ با توجه به نمودارهای موجود در این زمینه به راحتی می توانیم صادرات کالاها را مورد ارزیابی قرار دهیم. در واقع ایران در طی سال های مختلف کالاهای زیادی را به کشور عراق صادر کرده است که چیزی برابر با 491 دلار بر تن بوده است. سایر کشور ها مانند افغانستان،جمهوری کره و … در رتبه های بعدی از نظر صادر کردن کالاها قرار گرفته اند. کمترین میزان صادر کردن کالاها در مرز بازرگان در طی این سال ها به کشور چین بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *