مقصد کالای صادراتی از مرز بازرگان

مقصد کالای صادراتی از مرز بازرگان

در ابتدا شما را با مرز بازرگان بیشتر آشنا می کنیم و در ادامه تمامی امور مربوط به تجارت و گمرک هایی را که در این مرز فعالیت می کنند یادآور می شویم.

مقصد کالای صادراتی از مرز بازرگان

در واقع همانطور که می دانیم کشور ما به دلیل همسایگی با کشور ترکیه بیشتر امور مربوط به صادرات و واردات خود را با این کشور انجام می دهد که بیشتر این امور در مرز بازرگان صورت می گیرد. امروزه تمامی امور مربوط به گمرکات و مرزها به صورت هوشمند است که مرز بازرگان و گمرکات این مرز دارای سیستم هوشمند هستند که باعث می شود هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی شود در واقع صادرات کالاها از مرز بازرگان برای کشورهای عراق و چین نیز وجود دارد و برخی از تاجران به چندین کشور کالا وارد و صادر می کنند که به دلیل قدیمی بودن و دارا بودن موقعیت بسیار عالی بشدت مورد توجه است.

امور گمرکی در مرز بازرگان به چه صورت است؟

در زمینه امور گمرکی باید قوانین به طور کامل رعایت شوند و هم اینکه تجربه و مهارت به طورکافی وجود داشته باشد. در واقع گمرک یک سازمانی مانند سایر سازمان ها در کشور است که در زمینه تجارت فعالیت می کند و هنگامی که کالایی صادر و یا وارد می شود باید قوانینی را اجرا کند که برای تمامی تاجران یکسان است. این قوانین به تمامی امور در زمینه تجارت بستگی دارد و تنها مربوط به یک بخش خاص در این مرز نیست.

مقصد کالای صادراتی از مرز بازرگان

این قوانین می تواند شامل:

اظهار نامه (اظهار نامه در تمامی امور گمرکی وجود دارد چرا که بدون اطلاع گمرک نمی توان کالایی را وارد و یا صادر کرد. فرم اظهار نامه باید کامل پر شده باشد و در اختیار گمرک قرار بگیرد )، کارت بازرگانی (در واقع کارت بازرگانی نشان دهنده این است که شما مجوز صادرات و واردات کالاها را دارید)، قبض انبار (نشان دهنده این است که کالاهای موجود در انبار متعلق به شماست و نیازی به انجام سایر امور نیس )، بارنامه ، ثبت سفارش و …… باشد.

بررسی صادرات و واردات در مرز بازرگان درسه سال اخیر به وسیله نمودار

بررسی صادرات و واردات در مرز بازرگان در سه سال اخیر به وسیله نمودار: صادرات و واردات کالاها در سه دسته اصلی قرار می گیرند: کالای مجاز (گرفتن تمامی مجوز ها لازم نیست)، کالای مشروط (امکان گرفتن تمامی مجوزها وجود دارد) و کالای ممنوع (امکان خرید و فروش در داخل کشور وجود ندارد). ما در اینجا به وسیله یک نمودار میزان صادرات و واردات را در مرز بازرگان مورد بررسی قرار می دهیم.

با توجه به این نمودار همانطور که مشاهده می کنید میزان واردات کالا از مرز بازرگان با رنگ آبی و میزان صادرات از مرز بازرگان با رنگ سبز به نمایش گذاشته شده است. که در هر سال دو ماهی را که بیشترین میزان صادرات و واردات را از این مرز داشته اند با یک دیگر مقایسه می کند.

مقصد کالای صادراتی از مرز بازرگان

در دو ماهه 1397

در دو ماهه 1397 که بیشترین میزان صادرات و واردات را داشته اند بیشترین میزان صادرات مربوط به صادرات کالاها از مرز بازرگان است که میزان صادرات برابر با 7.78 درصد است و میزان واردات کالاها از این مرز دارای 7.37 درصد بوده است که این تفاوت چندان زیاد نیست و نزدیک به یک دیگر هستند و تنها تفاوت آن ها در41 درصد بوده است.

در دو ماهه سال 1398

در دو ماهه سال 1398 که میزان صادرات و واردات کالاها با یکدیگر مقایسه شده میزان صادرات کالاها در این سال نسبت به دو سالی که مورد مقایسه قرار گرفته بسیار زیاد بوده و در این سال کشور توانسته به رشد اقتصادی بسیار بالایی برسد.

میزان صادرات کالاها در این سال از مرز بازرگان برابر با 8.41 درصد از کل درصد است و میزان واردات کالاها در این مرز برابر با 6.76بوده است که به نسبت سال1397تفاوت بسیار زیادی را مشاهده می کنیم.

در دوماهه سال1399

متاسفانه در دوماهه سال1399 بشدت هم با میزان واردات و هم صادرات کالاها مواجه بوده ایم. اگر چه مقدار آن ها بشدت پایین است اما همین مقدار کم نیز در مرز بازرگان صورت گرفته است و مشکل از مرز نیست بلکه تنها مشکل در این سال همانطور که همه ما می دانیم مربوط به بیماری و بسته شدن مرز ها است. در این سال میزان صادرات کالاها برابر با 4.30 و میزان واردات آن ها برابر با 5.04 درصد بوده است. در سال جاری به دلیل مشکلاتی که در دنیا و کشور وجود داشت مجبور به واردات برخی از کالاها شدیم که در طی دو سال قبل با مشکل کمبود واردات کالاها مواجه نبوده ایم.

حمل و نقل کالاها در مرز بازرگان

در واقع در این مرز به دلیل زیر ساخت های مناسب که وجود دارد امکان جابجایی کالاها در تمامی زمینه های حمل و نقل فراهم است که حمل و نقل کالاها در مرز بازرگان به صورت: زمینی، هوایی،راه آهن و دریای امکان پذیر است.

ترخیص کالا در مرز بازرگان

همانطور که گفتیم تمامی امور در زمینه تجارت در این مرز قانونی است. و ترخیص کالا به معنی این است که کالای مورد نظر شما اجازه ورود و یا خروج از یک کشور را داشته باشد که می توانید این کار را به شخص ترخیص کار بسپارید.ترخیص کاران در کوتاه ترین زمان و بهترین خدمات کالاهای شما را در این مرز ترخیص می کنند.در واقع بدون داشتن کارت بازرگانی نمی توانید در زمینه تجارت فعالیت کنید که حتما باید یکی از دو نوع کارت بازرگانی را داشته باشید.

شرکت ترخیص کالا در مرز بازرگان

شرکت هایی که در این مرز فعالیت می کنند دارای کادر مجرب و متخصص هستند و به سادگی امور مربوط به کار تجارت شما را انجام می دهند. می توانید با آرامش خاطر کارهای تجاری خود در زمینه صادرات و واردات و یا ترخیص کالای خود را در مرز بازرگان به آن ها بسپارید. این شرکت ها تمامی مراحل را بصورت قانونی و در کوتاهترین زمان برایتان انجام می دهند و در همه زمینه ها به شما مشاوره می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.