مجوز اخذ ثبت سفارش

مجوز اخذ ثبت سفارش

در ابتدا باید برای شما بیان کنیم که شما چگونه قادر به ثبت سفارش می باشید و برای این که بهتر بتوانید برای این کار اقدام کنید، باید از چه روشی استفاده نمایید. اخذ ثبت سفارش نیاز به برنامه ای دقیق دارد و شما برای این که با این فرایند آشنا شوید، نیاز دارید که اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید. برای این که بهتر بتوانید با این مورد آشنا شوید، اخذ ثبت سفارش را باید با دقت صورت گیرد. اخذ ثبت سفارش ممکن است به شکل های گوناگونی صورت بپذیرد، مثلا ممکن است که کسی تقاضا داشته باشد که سفارش مدت داری را ثبت نماید.

سفارشات مدت دار هم خود دارای انواع گسترده ای هستند و بر اساس میزان روزها تقسیم بندی می شوند. ثبت سفارش در تجارت ارزش بسیار زیادی را دارا می باشد، به طوری که می توان آن را قدمی ابتدایی برای رسیدن به فرایند پیچیده ثبت کالاها دانست. شما برای ثبت سفارش در ابتدا باید به سایت مورد نظر مراجعه کنید. در ادامه پس از بررسی شرایط و تصمیم گیری در مورد شرایط سفارش لازم است که نسبت به ثبت سفارش در سایت اقدام کرده و مبلغ درخواست شده را بابت هزینه ثبت سفارش پرداخت نمایید. در ابتدا باید در مورد انواع ثبت سفارش توضیحاتی را در این مورد به شما ارائه دهیم.
انواع ثبت سفارش

مهم ترین بخش بیان انواع ثبت سفارش این است که بدانید هر نوع ثبت سفارش بیش تر برای چه مواردی کاربرد خواهد داشت. در اخذ ثبت سفارش باید به این موارد به خوبی دقت داشته باشید و آن ها را با دقت زیادی بررسی نمایید. ترخیص کالا در ابتدا نیاز به بررسی دقیق این نوع سفارش ها خواهد داشت، اولین دسته سفارش ها همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، سفارش مدت دار می باشد.

از انواع دیگر ثبت سفارش می توان به مورد سفارش های موضوعی اشاره کرد که برای موضوعات خاصی بکار برده می شوند. این سفارشات را باید بنا بر موضوعات در نظر گرفته شده دسته بندی کرده و در سایت قرار داد. پس از قرار دادن سفارشات موضوعی در داخل سایت باید به موارد دیگری مثل اخذ ثبت سفارش به صورتی اصولی برای این نوع سفارش ها اقدام کرد. پس از ثبت اصولی این نوع سفارش ها به بررسی دیگر سفارش های که در سایت ثبت می شود، خواهیم پرداخت.

مجوز اخذ ثبت سفارش

مجوز اخذ ثبت سفارش کالا

قبل از اقدام به اخذ ثبت سفارش، حتما باید برای دریافت مجوز ثبت سفارش کالا نیز اقدام کرده باشید.این مجوز حتما باید قبل از ورود کالا به گمرک و دقیقا زمانی که پیش فاکتور صادر نشده است، صادر شود. در این صورت شما می توانید بدون هیچ نوع محدودیتی نسبت به اخذ سفارشات اقدام کرده و سفارشات دریافت شده را به داخل کشور وارد نمایید. همچنین با این مجوز قادر به ارسال سفارشات به خارج از کشور هم می باشید. کافی است که تمامی مراحل این کار را با دقت و با برنامه ریزی قبلی سپری کرده و آن ها را در بازه زمانی مناسبی دریافت نمایید.

مجوزی که در این جا به آن اشاره کرده ایم، در واقع توسط سازمان تجارت و معدن صادر شود. این مجوز برای ورود کالاها به داخل کشور اقدام کرده و برای این کار پروفرما را دریافت نماید. ورود و ثبت سفارش کالا دو بخش مهمی در صادرات و واردات کالاها می باشد که باید به آن ها به صورت جداگانه ای بپردازیم. کالاهایی که در این حالت وارد کشور می شوند، به دو صورت دولتی و غیر دولتی تقسیم بندی می شوند. اگر این کار به درستی انجام نشود، ورود کالا به کشور ممکن است که ممنوع باشد و از این نظر مشکلاتی را ایجاد نماید.

مجوز اخذ ثبت سفارش

اگر پروفرما در زمان مناسبی صادر شود، مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد و مشکلاتی از این قبیل کمتر برای اخذ ثبت سفارش به وجود خواهد آمد. مواردی که تا به این جا برای شما بیان کردیم، در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد. ثبت سفارش به صورت قانونی و با مجوز صورت خواهد پذیرفت و به این منظور باید با دقت بالایی نسبت به ثبت سفارش عمل نمایید. کالاهایی که به این طریق نسبت به اخذ ثبت سفارش برای آن ها اقدام می شود، شامل موارد زیادی می باشد. این کالاها به روش های متفاوتی می تواند برای بازرگانی مورد استفاده قرار بگیرد. به یاد داشته باشید که کالاهایی که تبادل آن ها ممنوع می باشد، نباید در این حالت تبادل گردند و اخذ ثبت سفارش برای آن ها ممنوع می باشد.

نحوه ثبت سفارش

ثبت سفارش در گذشته به صورت دستی انجام می شده و راه های زیادی برای ثبت این اسناد باید بررسی شود. اخذ ثبت سفارش به مدارک خاصی هم نیازمند است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود. سامانه ای به منظور ثبت سفارشات ایجاد گردیده است و این سامانه وظیفه دارد که به ثبت سفارشات پرداخته و فرایند ثبت سفارشات را منظم کند.

این سامانه زیر نظر سازمان صنعت، تجارت و معدن فعالیت می کند و اخذ ثبت سفارش کالا را به صورت حرفه ای انجام می دهد. این سامانه ها اقدام به اخذ کارت های بازرگانی در سامانه های واردات و صادرات نیز می نماید. تنها در صورت دارا بودن کارت بازرگانی می توانید اقدام به اخذ ثبت سفارش کالا نمایید. در غیر این صورت باید مدارک لازم و مجوزهای لازم برای فعالیت در این زمینه را تامین نمایید. در این زمینه بهتر است که حتما با کارشناسان مربوطه مشورت نمایید.

مراحلی اساسی باید در اخذ ثبت سفارش و اخذ مجوزهای مربوطه سپری شود که در ادامه آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. در ابتدا برای اخذ ثبت سفارش باید از تعرفه کالاهای مورد نظر مطلع شوید. در مرحله بعدی باید نسبت به اخذ پروفرما اقدام کنید و برای اخذ مجوزهای لازم اقدام کنید. پس از طی این مرحله باید شرکت بیمه مراجعه کرده و با دریافت کردن بیمه نامه برای اخذ ثبت سفارش اقدامات لازم را انجام دهید. پس از طی این مراحل باید نسبت به ثبت سفارش در بانک اقدامات لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.