صادرات آهن آلات از مرز بازرگان

صادرات آهن آلات از مرز بازرگان

همانطور که همه شما عزیزان می دانید تمامی امور در زمینه تجارت از صادرات و واردات نفتی گرفته تا غیر نفتی همگی دارای یک سری قوانین خاص هستند که باید رعایت شوند. که در صورت رعایت نشدن کالا توقیف می شود. در ادامه مقاله صادرات آهن آلات از مرز بازرگان با ما همراه باشید.

فروش و صادرات آهن آلات به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر است. به دلیل اینکه کشور ایران دارای موقعیت بسیار بالایی است می تواند انواع آهن آلات را به کشورهای دیگر از مرز بازرگان صادر کند. این آهن آلات می تواند شامل میلگرد، ورق های رنگی و ….باشد.

صادرات آهن آلات از مرز بازرگان به سایر کشورها

به دلیل اینکه حمل و نقل کالاها در ایران به سایر کشورها بسیار مورد توجه است بسیاری از کشورها فولاد و آهن آلات خود را از این کشور می خرند و ایران یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان آهن آلات است. صادرات آهن آلات از مرز بازرگان و فولاد ایران به کشور های هند، ترکیه،عراق و … است.

نمودار مربوط به صادرات آهن آلات در طی سال های اخیر

نمودار مربوط به صادرات آهن آلات از مرز بازرگان در طی سال های اخیر:در این نمودار میزان صادرات آهن آلات در سال 1395 و 1396 را با یکدیگر مقایسه می کند.

صادرات آهن آلات از مرز بازرگان

صادرات آهن آلات از مرز بازرگان در سال 1395

همانطور که مشاهده می کنید در این نمودار میزان صادرات آهن آلات از مرز بازرگان در دو سال 1395 و 1396 مورد ارزیابی قرار گرفته است که کدامیک از این سال ها میزان صادرات بیشتری را در زمینه آهن آلات مختلف داشته است. میزان صادرات انواع آهن آلات در سال 1395 با رنگ آبی و میزان صادرات انواع آهن آلات در سال 1396 با رنگ خردلی قابل مشاهده است.

همانطور که مشاهده می کنید میزان صادرات مقاطع در سال 1395 بیشتر از سال 1396 است که میزان هرکدام به ترتیب 266هزار تن و 240هزار تن است که تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند. محصول بعدی از نظر صادرات آهن آلات انواع لوله بوده است که باز در سال 1395 میزان بیشتری از آن صادر شده است.

میزان صادرات انواع لوله در سال 1395 برابر با 122هزار تن و در سال 1396 برابر با 118 هزار تن بوده است. میزان صادرات انواع میلگرد در سال 1396 بسیار بالاتر از سال 1395 است و این نقطه قوت در این سال است که میزان آن برابر با 603 هزار تن بوده است و میزان صادرات انواع میلگرد در سال 1395 برابر با 301 هزار تن بود است.

صادرات آهن آلات از مرز بازرگان در سال 1396

نوع دیگر آهن آلات صادراتی ورق نورد گرم بوده است که برعکس انواع میلگرد ورق نورد گرم در سال 1395 بسیار پرفروش تر از سال 1396 بوده که میزان آن در سال 1395 برابربا 159هزار تن و در سال 1396 برابر با 17 هزار تن بوده است.صادرات سایر محصولات تخت در سال 1396 نیز بالاتر از سال 1395 بوده است. که میزان آن در سال 1396 برابر با 5.47 هزار تن و میزان صادرات آهن آلات تخت در سال 1395 برابر با 30 هزار تن بوده است و صادرات سایر محصولات طولی در سال 1396 بالاتر از سال 1395 بوده که میزان آن در طی دو سال به ترتیب 19.04 هزار تن و 0 بوده است.

در واقع ما هیچ محصولی طولی را در سال 1395 صادر نکرده ایم. به طور خلاصه با میانگین گیری می توانیم به این نتیجه برسیم که بیشترین میزان صادرات آهن آلات در دو سال 1395 و1396 مربوط به سال 1395 است که مجموعا در این سال 1992هزار تن صادرات آهن آلات داشته ایم و در سال 1396 میزان صادرات آن برابر با 1743 هزار تن بوده است.

همکاری با شرکت هایی که در زمینه صادرات آهن آلات از مرز بازرگان فعالیت می کنند

همکاری با شرکت هایی که در زمینه صادرات آهن آلات از مرز بازرگان فعالیت می کنند: با سپردن امور تجارت خود به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن کالاهای خود را صادر کنید.این شرکت ها دارای کادر مجرب و متخصص در همه زمینه های تجارت هستند. می توانید با آرامش خاطر کارهای تجاری خود در زمینه صادرات آهن آلات را در مرز بازرگان به آن ها بسپارید. این شرکت ها تمامی مراحل را بصورت قانونی و در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهند و در همه زمینه ها به شما مشاوره می دهند.

نمودار مربوط به صادرات آهن آلات در کشورهای ایران و هند

نمودار مربوط به صادرات آهن آلات در کشورهای ایران و هند: با توجه به این نمودار میزان صادرات آهن آلات را در دو کشور ایران و هند مورد ارزیابی قرار می دهیم.

صادرات آهن آلات از مرز بازرگان

همانطور که مشاهده می کنید این نمودار میزان صادرات آهن آلات را در دو کشور از 5 ژوئن 2020 تا 6 سپتامبر2020 مورد ارزیابی قرار داده است. که رنگ آبی میزان کل صادرات نسبت به دو کشور است یا به طور واضح میانگین کل صادرات آهن آلات در طی سال 2020 است. رنگ زرد نمایانگر میزان صادر کردن آهن آلات کشور هند است و رنگ سبز میزان صادر کردن آهن آلات در کشور ایران است.

در ماه های ابتدایی این سال یعنی از 5 ژوئن میزان صادرات آهن آلات از کشور هند به سایر کشورها بسیار زیاد بوده است که توانسته به رونق اقتصادی آن کشور کمک زیادی بکند.اما پس از گذشته ماه همچنان میزان صادرات آهن آلات این کشور با افت مواجه شده که بیشترین نزول و افت مربوط به ماه های می و آپریل است.

اما دوباره میزان صادر کردن آهن آلات این کشور در 31 ماه می به بعد روند صعودی را طی می کند و بعد از این ماه تمامی روند صعودی بوده و میزان صادرات آهن آلات بشدت بالا رفته تا در ماه سپتامبر به یک روند ثابت رسیده است.

موفقیت کشور هند در زمینه صادر کردن آهن آلات

به طور خلاصه کشور هند در زمینه صادر کردن آهن آلات بسیار موفق عمل کرده است و توانسته سهم زیادی را به خود اختصاص دهد. همانطور که مشاهده می کنید میانگین صادر کردن آهن آلات در این دوکشور در بین خط نموداری آن دو قرار گرفته است. در سال جاری کشور ایران به دلیل ساخت و ساز بسیار زیاد موفق به صادر کردن آهن آلات زیادی در مقایسه با کشور هند نبوده است. اگرچه در سال های ابتدایی میزان صادر کردن آهن آلات در کشور پایین بوده است اما همچنان روند صعودی را طی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *