ذینفع کیست؟

ذینفع کیست؟

ذینفع یعنی چه؟ به چه اشخاصی این نام را نسبت می دهند؟

ذینفع یعنی چه؟ به چه اشخاصی این نام را نسبت می دهند؟ شاید این کلمه در ابتدا برای شما کمی گنگ باشد اما اگر معنی آن را بدانید خواهید فهمید که در جامعه و یا حتی خودتان این شخص بوده اید و یا برای شرکت خود و یا اینکه در زمینه صادرات و واردات و حتی ترخیص کالاهای خود از گمرک از این شخص استفاده کرده اید.

به همین دلیل ممکن است برای برخی از شما در این زمینه سوال پیش بیاید که منظور از این کلمه چیست؟ چه کسانی می توانند به عنوان ذینفعان فعالیت کنند؟ روال کاری به چه صورت است؟ این شخص و یا اشخاص چه کارهایی را انجام می دهند؟ و یا اینکه از کجا می توان این افراد را شناخت؟ آیا قابل اعتماد هستند؟ و سوالاتی از این قبیل. برای اینکه بتوانید این شخص و یا اشخاص را به خوبی بشناسید و بهترین تصمیم را در زمینه سرمایه خود بگیرید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بدون شک همه ی شما می دانید که گذراندن و طی کردن همه ی مراحل در زمینه تجارت از جمله ترخیص کالاها بسیار زمان بر است و اگر تاجری نتواند در این زمینه به خوبی فعالیت کند از سایر رقبا عقب خواهد ماند و نمی تواند به چیزی که انتظارش را داشت برسد به همین دلیل افرادی هستند که هم در سود و هم در زیان شما شریک می شوند که این افراد همان ذینفعان هستند که می تواند مدیر عامل یک شرکت و یا یک فرد معمولی باشد شاید فکر کنید همه ی افراد می توانند در این زمینه این کار را برعهده بگیرند اما این طور نیست چون بحث سرمایه شما وسط است باید سعی کنید افرادی را برای این کار انتخاب کنید که دانش و تجربه داشته باشند و تا انتهای کار شما را همراهی کنند.

ذینفع کیست؟

امروزه همه می دانند کارهای مربوط به تجارت با ریسک همراه هستند ممکن است شما نیاز کشور ایران را در مورد یک کالا در نظر بگیرید و آن کالارا از سایر کشورها درخواست کنید هنگامی که این کالا را از مرز سهلان و بازرگان در گمرک ترخیص کردید مشتریان زیر حرف خود بزنند و کالای شما روی دست تان بماند به همین دلیل شما نیز باید در ابتدا تمامی قوانین را از همان ابتدا انجام دهید هر چند این قوانین زمان بر هستند اما اگر شخص ذینفع همراه شما باشد سریع تر می توانید آن ها را اخذ کنید.

امروزه به دلیل اینکه کالاهای قاچاق زیادی وارد کشور شده است حساسیت های قانونی از نظر واردات و صادرات کالاها و حتی ترخیص آن ها بیشتر شده است که شما برای اینکه بتوانید کالا و یا سرمایه خود را به این افراد بسپارید باید از قانون مند بودن این فرد مطلع باشید تا مشکلی برای شما در این زمینه پیش نیاید. اگر به تاریخچه این کلمه نگاهی بیندازید خواهید دید که مربوط به سال های گذشته است و افرادی هستند که در این زمینه شناخت بهتر شما از ذینفعان کتابی نوشته اند که شما با مطالعه آن می توانید این اشخاص را بهتر بشناسید.

ممکن است شما ذینفع را انتخاب کنید و سرمایه خود را از دست بدهید اما اگر انتخاب درستی کرده باشید نه تنها خسارت نمی بینید بلکه بیشتر از قبل در کار خود موفق خواهید شد. هنگامی که شما به این کتاب مراجعه کنید نه تنها در مورد ذینفع بلکه معلومات شما در زمینه تجارت نیز بسیار بالاتر می رود و راحت تر می توانید به آن چیزی که می خواهید برسید.

بسیاری از شرکت ها هستند که ذینفعان را در اختیار شما قرار می دهند همانطور که گفتیم کسی که می خواهد تمامی جوانب کار شما را در دست بگیرد ممکن است یک فرد نباشد. ممکن است تمام کارمندان یک شرکت باشند که بر روی صادرات و واردات و یا حتی ترخیص کالاهای شما از گمرک و رساندن آن به دست مشتری نقش ایفا کنند. این موضوع برعکس نیز اتفاق می افتد یعنی اینکه اگر شما به اشتباه کاری را انجام دهید روی سود و ضرر این ذینفع نیز تاثیر می گذارد.

ذینفع کیست؟

چرا باید برای انتخاب ذینفع و یا ذینفعان تمامی جوانب را در نظر گرفت؟

چرا باید برای انتخاب این ذینفع و یا ذینفعان تمامی جوانب را در نظر گرفت؟ تا به اینجا همه ی شما با یک مفهوم کلی از کلمه ذینفع آشنا شده اید اما شاید هنوز سوالاتی برای خودتان داشته باشید که به جواب آن نرسیده اید و یا جوابشان به طور مختصر بوده است. همانطور که گفتیم کارهای مربوط به تجارت دارای قوانین خاص خود هستند که باید بطور کاملا قانونی طی شوند و چون زمانبر هستند شما می توانید از افراد با تجربه تر در این زمینه کمک بگیرید. اگر به تجارت های گذشته نگاهی بیندازید خواهید دید که صادرات و واردات به این صورت نبوده است و قوانین روی ورود و خروج کالاها تا این اندازه حساس نبود.

اما امروزه باید مراحل زیادی گذرانده شود تا شما بتوانید صادرات و واردات کالاهای خود را انجام دهید و همچنین آن ها را ترخیص کنید. اگر چه در گذشته نیز رقبا وجود داشتند اما امروزه به دلیل پیشرفت در تمامی زمینه های این کار بسیاری از افراد هستند که می توانند به سرعت از شما جلو بزنند و به جایگاه ها و سود های کلان برسند به همین دلیل شما نیز برای اینکه از بازار رقابت عقب نمانید باید از این افراد کمک بگیرید.

برای مثال فکر کنید در گذشته بسیاری از شرکت هایی که در زمینه تجارت انواع کالاها در مرز های معروف فعالیت می کردند برای اینکه به شخص تاجر کمک کنند و سرمایه او دو چندان شود تمام تمرکز خود را روی این کار می گذاشتند اما امروزه این افراد می توانند تنها به نفع شما در این زمینه فکر نکنند چرا که مشتریان امروزه نیز نقش بسزایی در این زمینه دارند و ممکن است خواسته هایی داشته باشند به همین دلیل باید تمامی جوانب را در نظر گرفت.

در زمینه تجارت ذینفعان بسیار زیاد هستند اما شما باید ذینفع را به طور کامل بشناسید و بعد به او اعتماد کنید. چرا که سود و زیان شما به این ذینفعان بستگی دارد و این افراد نیز به شما وابسته هستند پس باید هر دو برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.