کشور مبدا

تعیین کشور مبدا

نکات مهم در تعیین کشور مبدا

در امر صادرات و واردات تعیین کشور مبدا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به طوری که برای تعیین کشور مبدا حتما باید با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کرد. به همین منظور لازم است که از دانش شرکت های بسیار موفق در حوزه صادرات و واردات استفاده کرده و به خوبی از آن ها کمک گرفت. به همین منظور قصد داریم که نکات مهم در تعیین کشور مبدا در صادرات را برای شما بیان کنیم. به منظور تسهیل انتخاب کشور مبدا در مواردی گواهی مبدا تعریف شده است. لازم است که شما برای تعیین این کشور برای صادرات نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

کشوری که انتخاب می کنید، باید از نظر کالایی که شما برای آن ها صادر می کنید، بسیار غنی نبوده و صادرات شما در واقع بهینه باشد. در غیر این صورت انرژی و هزینه شما برای امر صادرات به هدر خواهد رفت.

نکته دیگر به تعیین دقیق هدف شما برای صادرات مربوط می شود، در صورتی که هدف تعیین شده از ارزش چندان زیادی برخوردار نباشد، شما با شکست در روند تعیین اهداف بلند مدت شرکت خود مواجه خواهید شد. کشور مبدا باید به دقت و به صورت اصولی تعیین شود و برای این کار نیاز است که انرژی شما به خوبی سرمایه گذاری شود. اهمیت کشور مبدا در صادرات را در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد. سابقه گواهی کشوری که شما قصد صادر کردن کالاها به آن را دارید، باید در حد مناسبی باشد. در غیر این صورت لازم است که سوابق آن را به طور کامل بررسی کنید.

در واقع سوابق کشورهای مبدا هم یکی دیگر از نکات حیاتی می باشد که نیاز به بررسی بسیار دقیقی توسط کارشناسان دارد. پس از بررسی تمامی این نکات باید به بررسی دقیق شرایطی که ممکن است در دریافت گواهی مبدا مهم باشد و مراحل دریافت آن بپردازیم. نکاتی که تا به الان در این مورد بیان کردیم، بسیار با ارزش می باشند و حاصل سال های زیادی است که افراد در این زمینه فعالیت نموده اند.

کشور مبدا

اهمیت کشور مبدا در صادرات

کشور مبدا در صادرات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و باید به صورت جدی به آن پرداخته شود. برای مثال تصور کنید که شما مقدار زیادی خرما به کشور عراق صادر می کنید و این خرما را دقیقا به شهری ارسال می کنید که نخلستان های معروفی دارد، در این حالت شما از اصل ارسال کالا به مناطقی که از آن کم تر برخوردار می باشند، تبعیت نکرده اید. در این حالت شما اصول اولیه تعیین کشور مبدا را به خوبی رعایت نکرده و از سود سرشاری بهره نخواهید برد. همین اصل ساده می تواند اهمیت تعیین صحیح و دقیق کشور مبدا را به شما ثابت نماید.

در صورتی که همین خرماها را به یک کشور اروپایی ببرید، این محصول طرفداران بسیار و سود سرشاری را نصیب شما می نماید. تصور کنید که کشوری که قصد ارسال کالا به آن را داشته اید، به خوبی نمی شناسید و از اولویت های لازم برای آن شرکت مطلع نخواهید بود. پس بهتر است که در این زمینه شناخت کافی را پیدا کرده و اطلاعات خود را در مورد کشور طرف قرارداد ارتقا دهید، بهترین حالت شناخت دقیق این کشور ذکر شده است.

تعریف گواهی مبدا

این گاهی به منظور صادرات کالاها از مرز ارائه می شود و جهت انجام امور گمرکی در زمان صادرات از آن استفاده می شود. در واقع مالک باید در هنگام فروش کالاها، گواهی مبدا را به خریدار تقدیم نماید. این گواهی توسط خریدار برای ترخیص کالاها در گمرک مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع گواهی مبدا به کشور مبدا در صادرات ارسال می شود.

تعیین کشور مبدا

مراحل دریافت گواهی مبدا

دریافت گواهی مبدا توسط کشور مبدا بسیار مهم می باشد و در صورتی که شما این گواهی نامه را برای کشور مبدا ارسال نفرمایید، این کشور با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهد شد. در ادامه به ذکر مراحل دریافت گواهی مبدا توسط کشور مبدا خواهیم پرداخت.دریافت گواهی مبدا از نظر خریدار یک مساله بسیار حیاتی می باشد و در صورتی که به آن به صورت جدی پرداخته نشود، مشکلات بسیار زیادی را برای خریدار در کشور مبدا ایجاد خواهد نمود.

در ابتدا باید برای دریافت این گواهی نامه مشخصات تقاضا کننده را به صورت دقیقی ارسال نمایید. مشخصات فرستنده و گیرنده موجود در کشور مبدا را باید به صورت کامل در قدم اول در اختیار نهاد مربوطه گذاشت. در این مرحله حتما باید کشور مبدا و کشور سازنده کالا مشخص باشد. اطلاعات کشور سازنده از مواردی است که حتما باید برای دریافت این گواهی نامه تحویل داده شود. مشخصات محموله و کالاهای مربوطه هم باید به طور کامل قید شوند و در صورت وجود هر نوع مشکل در آن ها با مشکلات بسیار جدی در کشور مبدا مواجه خواهید شد.

تعداد و نوع کالا و ظرفیت بسته های ارسالی هم باید به عنوان بخشی از مدارک برای دریافت گواهی نامه به طور کامل قید شود. امضا تولید کننده هم از بخش هایی می باشد که باید به عنوان مدرکی مستدل در این بخش قید شده باشد. در صورتی که یکی از مدارک درخواست شده دارای اشکالی باشد، مشکلات بسیار جدی در این زمینه به وجود می آید و امکان اخذ گواهی مبدا وجود نخواهد داشت. مراجع قانونی صادر کننده این مدرک یعنی اتاق های بازرگانی و سازمان بنادر و دریانوردی به همراه سازمان منطقه آزاد برای دریافت این مدارک از شما آماده هستند و پس از بررسی مدارک در صورت نبود هیچ نقصانی گواهی مربوطه را در زمان مقرر صادر خواهند کرد.

کارت بازرگانی از مدارکی است که حتما باید برای دریافت این گواهی نامه تحویل داده شود. در غیر این صورت گواهی مبدایی صادر نخواهد شد. مراحل دقیق دریافت این گواهی نامه را می توانید در فضای وب جستجو نموده و به خوبی با مراحل آن آشنا شوید. بهتر است که در زمان مقرر نسبت به ارسال به موقع سفارشات اقدام کرده و مشکلات مربوطه به آن را بررسی کنیم. بررسی این مشکلات از حاد شدن موضوعات موجود جلوگیری خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.