ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟

سهلان در نزدیکی شهر تبریز قرار دارد که دارای موقعیت جغرافیای بسیار عالی است . به دلیل نزدیکی به فرودگاه بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است . ترخیص کالا از مرز سهلان به دلیل زیر ساخت های مناسب، ریل راه آهن، دارا بودن انبارهای بزرگ، داشتن باسکول 60 تنی، داشتن ریل راه آهن فرعی به طول 13 متر و …. جو بسیار مناسبی را برای صادرات واردات و ترخیص کالا فراهم کرده است.

پایین بودن نرخ هزینه های عملیاتی نسبت به شعبه های دیگر و ارائه خدمات بسیار عالی از جمله جابه جایی سه میلیون تن کالا در هرسال و ساختمان اداری کاملا مجهز مرز سهلان را به یکی از مناطق مورد توجه تبدیل کرده است. ترخیص کالا از این مرز در کشور به این صورت است که باید تمامی اسناد و مدارک در جهت ترخیص کالای مورد نظر موجود باشد.

ترخیص کالا از مرز سهلان به چه صورت است ؟

در واقع منظور از ترخیص کالا یعنی این که کالای مورد نظر مجوز صدور و یا ورود به یک کشور دیگر را دریافت کند . برای انجام این کار باید شرایطی را دارا باشید که مهم ترین آنها کارت بازرگانی است که می توانید آن را در دو نوع حقیقی و حقوقی تهیه کنید . تمام فعالیت های تجاری مانند سایر فعالیت ها در کشور دارای امور قانونی مرتبط به خودش است که یکی از مهم ترین آنها امور گمرکی و ترخیص کالا است.

همانطور که گفتیم برای ترخیص کالا به تمامی مدارک ها نیاز است که برخی از کالاها به نسبت بقیه به مجوزهای بیشتری نیاز دارند . مراحل و جزئیات فرایند های گمرکی برای تاجران و صادرکننده گان بسیار حائز اهمیت است .

مزایای قانونی ترخیص کالا از مرز سهلان

مزایای قانونی ترخیص کالا از مرز سهلان: تضمین سرمایه های خارجی و سود حاصل از آن ، اشتغال نیروی کار داخلی و خارجی با شرایط ساده ، امکان نگهداری کالا در گمرک ، صدور قبض انبار ، متروکه نشدن کالا ، ورود کالا بدون پرداخت حقوق گمرکی و …….

این مزایا را می توانیم جزء سه دسته قرار دهیم: قانونی شدن تجارت (ترخیص کالا و طی کردن تمام مراحل قانونی ) ، تعیین ارزش گمرکی کالا (به تعیین ارزش و قیمت کالا کمک می کند) و پرداخت هزینه گمرکی (صادر کننده گان و وارد کننده گان تمامی هزینه های مربوطه را می پردازند و نیازی به پرداختی از جهت شما نیست )

هزینه ترخیص کالا یک هزینه صادراتی محسوب می شود. در این منطقه به دلیل شرایط مناسبی که دارد امکان سرمایه گذاری در زمینه خودروسازی ، لوازم خانگی ، صنایع غذایی و … نیز بسیار است که جزء بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاری است .

مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا از مرز سهلان

مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا از مرز سهلان : قبض انبار ، ثبت سفارش بازرگانی ، بارنامه و …

به یک تعریف ساده از بارنامه و انواع آن می پردازیم تا آشنایی بیشتری در رابطه با آن داشته باشید .

در واقع بارنامه سندی است که توسط شرکت حمل و نقل برای واردات و صادرات کالاها صادر می شود .

بارنامه می تواند : دریایی، هوایی ، راه آهن و یا زمینی و جاده ای باشد که هر کدام از این بارنامه ها قوانین مخصوص خود را دارند .

مهم ترین و ضروری ترین مورد در هنگام ترخیص کالا تعیین ارزش کالایی است که می خواهد ترخیص شود . که ارزش کالا توسط گمرک و یا شخص ترخیص کار مشخص می شود.

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟

ترخیص کار چه کسی است؟

ترخیص کار در واقع کسی است که از طرف اشخاص دیگر وکالت دارد تا تمامی کارهای آن ها را در زمینه ترخیص کالا به صورت کاملا قانونی انجام دهد. در واقع وکیل این اشخاص است که به دو صورت حقوقی و حقیقی فعالیت می کند و موظف است کالای آنها را ترخیص کند . که باید شخصی بسیار مورد اعتماد باشد ، در زمینه صادرات و واردات ترخیص کالا از مرز سهلان آشنایی و تجربه کافی داشته باشد .

همانطور که گفتیم برای ترخیص کالا باید مراحل بسیار زیادی را طی کنید از آماده سازی مدارک و مجوزهای قانونی مورد تایید گمرک گرفته تا پرداخت مالیات و بازرسی کالاها، که اولین گام ترخیص کالا از مرز سهلان تکمیل کردن فرم اظهارنامه است که همه ی شما عزیزان با آن آشنایی لازم را دارید.

طبق ماده 24 امور گمرکی کشور مدت زمانی که می توانید کالا را در انبار گمرک نگه دارید ، از زمان تحویل کالا تا سه ماه بعد از آن است .البته شما می توانید با شرکت ما در زمینه ترخیص کالا از مرز در ارتباط باشید تا ما از این طریق بتوانیم به کسانی که تمایل دارند کالای آنها مدت زمان بیشتری در انبار بماند بنا به هر دلیل کمک کنیم . در واقع ما می توانیم مدت زمان را برای این افراد تا دو ماه بعد از سررسید تمدید کنیم .

انواع مسیر های گمرکی

  • مسیر سبز (گرفتن تمامی مجوز های لازم )،
  • مسیر زرد (بررسی اسناد توسط کارشناسان گمرک)
  • مسیر قرمز ( ارزیابی و کنترل کالا به صورت فیزیکی )

پس از اینکه تمامی کارهای مربوط به ترخیص کالا از مرز سهلان انجام شد می توانید تمامی کالاهای خود را از انبار تحویل بگیرید که در ابتدا کالاها چک می شود و بعد اجازه خروج کالا داده می شود .

ترخیص کالا ها به صورت اینترنتی نیز انجام می شود ولی باید تمام مراحل قانونی آن به صورت گام به گام انجام شود که با مراجعه به سایت ترخیص کالا می توانید اقدامات لازم را انجام دهید .

ارتباط شرکت ما با شما جهت ترخیص کالا از مرز سهلان

با شرکت بازرگانی ما در مرز سهلان شما عزیزان می توانید در کوتاه ترین زمان و با آسودگی خاطر کالای خود را ترخیص کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *