تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان

تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان

همانطور که مشخص است تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان از مهم ترین و اولین گام ها در هر زمینه ای برای یک کشور است.از نیاز انسان ها گرفته تا حیوانات و کارخانه جات مختلف. گاهی اوقات یک کشور اگرچه تمامی محصولات اولیه خود را در جهت ساخت بسیاری از امور تولید می کند اما باز نیاز به صادرات و واردات پیدا می کند.

در کشور برای انجام تمامی امور باید قوانین مربوط به آن رعایت شود چه در جهت صادرات و چه واردات. که برخی از این مراحل در داخل کشور و برخی در خارج از کشور است. ثبت سفارش یکی از اساسی ترین قسمت های ترخیص کالا محسوب می شود و همین طور انتخاب کردن کشور و نوع کالای وارداتی نیز جزء مهمترین بخش این کار است.

تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان

 واردات و صادرات در زمینه تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان

کشور ما از نظر مرز جغرافیایی نزدیک مرز کشور ترکیه است پس واردات و صادرات کالا از این کشور بسیار قابل توجه می باشد. البته به همین دلیل است تاجران ایرانی تمایل بسیاری برای کار واردات و صادرات با این کشور همسایه دارند. کشور ترکیه یک کشور بسیار پر رونق و دارای آب و هوای بسیار عالی در فصل های بهار و پاییز است.این کشور از جمله کشورهایی است که گردشگران بسیار زیادی دارد هرساله ایرانیان زیادی برا کار و مسافرت این کشور را انتخاب می کنند. واردات و صادرات در زمینه تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان از این کشور در بسیاری از سال ها بسیار بالا است که می تواند یک مزیت بسیار عالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی باشد.

با توجه به آمار به دست آمده از گمرک در طی سال های مختلف میزان واردات و صادرات در زمینه تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان در طی نه ماه اولیه سال، 13.96 میلیون تن واردات انواع مواد غذایی و کشاورزی برای تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان بوده است که درصد آن از کل درصد کالاهای وارداتی کشور حدود 52.5 درصد است.

میانگین درصد تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان

ما می توانیم میانگین درصد تامین‌ مواد‌ اولیه از مرز بازرگان و سهلان را تهیه کنیم که می توان گفت در سال 1396 بالاترین میانگین مرتبط با محصولاتی چون : تخم سبزیجات، کره، چای و چند قلم کالای دیگر است. ایران از نظر مرز جغرافیای با چند کشور همسایه است که مواد غذایی و مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان مورد نیاز خود را از این کشورها تامین می کند. از جمله این کشورها برای واردات و صادرات در زمینه تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان کشورهای : هند، سوئیس، امارات، انگلستان و ترکیه است. که در مجموع 80 درصد از کل ارزش تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان را به خود اختصاص داده اند.

با توجه به نمودارهای موجود در زمینه تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان میزان واردات و صادرات کالا برای تامین‌ مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان برای ده کشور اول به ایران در سال 1397 نشان داده شده است.

تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان

رتبه اول واردات و صادرات کالا

کشور چین در رتبه نخست آماده سازی مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان به ایران قرار دارد. این کشور پهناور در زمینه تولید کنندگان کالاها در جایگاه بسیار ویژه ای قرار دارد. در واقع در این کشور به دلیل ارزان بودن نیروی کار تولیدات بسیار بالاست. کشور چین یکی از بزرگترین صادر کننده گان و وارد کننده گان کالادر زمینه تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان برای شماری از کشورهاست. و بیشترین تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان کشور ایران در این سال از کشور چین است.

رتبه دوم واردات و صادرات کالا

در رتبه دوم واردات و صادرات کالا در این سال کشور ترکیه قرار دارد. این کشور تمایل زیادی برای تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان به ایران نشان می دهد به همین دلیل کشور ترکیه در رتبه دوم از نظر صادرات و واردات به ایران شناخته شد یعنی کشور ایران برای واردات کالا بعد از چین بیشترین میزان را از کشور ترکیه داشته است. در جایگاه سوم فراهم کردن مواد اولیه از کشور کره جنوبی قرار دارد که در مقایسه با دو کشور چین و ترکیه میزان صادرات کمتری به کشور ایران داشته که این ممکن است به مسائل گمرکی، حقوقی و فرایند خرید بستگی داشته باشد. چون کشورهای چین و ترکیه بیشترین میزان صادرات و واردات در زمینه تامین مواد اولیه را به ایران داشته اند کشورهای امارات و آلمان و سوئیس دیگر جایی برای رفع نیاز واردات و صادرات کالا به ایران نداشتند.

به طور خلاصه در سال 1397 کشور چین از نظر تامین مواد اولیه به ایران در رتبه نخست قرار گرفته و کشور سنگاپور کمترین میزان را از آن خود کرده است. در حقیقت نیاز ایران برای تامین مواد اولیه از کشور چین در سال 1397 نسبت به سایر کشور ها بیشتر بوده است.

تکنولوژی بسیار بالا برای صادرات و واردات کالاها

در زمینه صادرات و واردات کالاها برای تامین مواد اولیه آمار های زیادی در طی سال های اخیر وجود دارد که با مراجعه با آن ها می توانید پیش بینی کنید که قرار گرفتن در این کار چه سودی دارد و چگونگی مراحل قانونی به چه صورت است. با توجه به آمار های نشان داده شده در زمینه واردات و صادرات در جهت آماده سازی مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان می توانید بدون هیچ نگرانی کالای مورد نظر را از کشور مبدا وارد کنید امروزه به دلیل تکنولوژی بسیار بالا در زمینه وسایل هوشمند و قیمت بسیار مناسب در کشورهای همسایه می توانید کالای مورد نظر خود را به آسانی در اختیار بگیرید.

ضرورت داشتن کارت بازرگانی

در واقع برای تمامی تجارت ها چه صادرات و چه واردات داشتن کارت بازرگانی لازم است. برای ترخیص کالادر زمینه آماده سازی مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان داشتن کارت بازرگانی ضروری است. ترخیص کالا با کارت بازرگانی به صورت قانونی بوده و فقط کالاهایی را می توان وارد و یا صادر کرد که هیچ گونه ممنوعیتی از نظر قانونی نداشته باشند. در واقع کارت های بازرگانی را می توان در دو نوع حقیقی و حقوقی تهیه کرد. کسانی که شرایط لازم را در جهت تهیه کارت بازرگانی برای ترخیص کالاها ندارند می توانند با مراجعه به شرکت از نوع حقوقی آن استفاده کنند که مربوط به شرکت است و به نام مدیر عامل شرکت به ثبت رسیده است.

حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی برای تامین مواد اولیه از مرز بازرگان و سهلان به روش های مختلفی انجام می شود: حمل نقل می تواند هوایی، دریایی، جاده ای و یا ریلی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.