بیمه نامه چیست؟

بیمه نامه چیست؟

بیمه نامه چیست و تاریخچه آن در کشور ایران مربوط به چه سالی است؟

بیمه نامه چیست و تاریخچه آن در کشور ایران مربوط به چه سالی است؟ شاید برخی از شما در این زمینه سوالاتی داشته باشید مثلا: برای اخذ آن باید چه مدارکی را داشته باشیم؟ چه شرایطی را دارا باشیم و یا اینکه بیمه در کجا به ثبت می رسد و دارای چند نوع است؟ کدام شرکت ها بهترین نوع بیمه ها در اختیار افراد قرار می دهند؟ و سوالاتی از این قبیل برای اینکه شما همراهان به جواب تمامی سوالات خود در این زمینه برسید و بتوانید بهترین نوع بیمه را برای خود یا وسیله نقلیه و یا در جهت صادرات و واردات کالاهای خود انتخاب کنید با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

امروزه دیگر همه ی شما می دانید که فعالیت های مربوط به تجارت از جمله صادرات و واردات کالاها دارای سود های زیادی هستند و افرادی که در این زمینه دانش و مهارت لازم را دارند می توانند پیشرفت خوبی داشته باشند. اگر چه افراد با این کار بهترین سودها را می برند و دارای حقوق بالایی هستند اما این کار ساده نیست و تمام پیچ و خم های خود را دارد و بدون داشتن مهارت نمی توان در آن موفق شد.

قوانین صادرات و واردات

برای صادرات و واردات باید تمامی مراحل را به صورت قانونی انجام داد چرا که کشور بر روی صادرات و واردات کالاها بسیار حساس است. بدون شک تا به امروز بارها نام بیمه را شنیده اید و می دانید تعریف آن چیست. همانطور که سایر کارهای مربوط به تجارت به صورت قانونی هستند اخذ این مدرک نیز به صورت قانونی است و برای افرادی که در زمینه تجارت فعالیت می کنند بسیار حائز اهمیت است.

بیمه نامه ها نیز انواع مختلفی دارند و هر کس بنا به خواسته خود آن ها را از سازمان مورد نظر اخذ می کند. مدت زمان تمدید این مدرک نیز مشخص است و شما باید تمامی هزینه های مربوطه را در مدت زمان مشخص شده واریز کنید تا بتوانید از این بیمه نامه استفاده کنید.

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید تعریف بیمه دقیقا به همین صورت است به طور مختصر یعنی اینکه اگر مشکلی در هر زمینه ای برای شما به وجود بیاید و شما این مدرک را داشته باشید می توانید خسارتی که برای شما به وجود آمده است را جبران کند. در این زمینه چندین اصطلاح وجود دارد که همیشه در مورد بیمه نامه به کار برده می شود یکی از آن ها بیمه گر است حالا شاید برای شما سوال بیاید که منظور از این کلمه چیست؟

بیمه نامه چیست؟

منظور از کلمه بیمه نامه چیست؟

برای پاسخ می توان گفت: هنگامی که شما برای صادرات و واردات کالای خود مثلا برای حمل و نقل کالا می خواهید این مدرک را اخذ کنید به سراغ شرکت هایی که در مرز بازرگان و سهلان فعالیت می کنند بروید و از آن ها بخواهید که فرم مربوطه را در اختیار شما قرار بدهند و شما بعد از مطالعه این فرم و در نظر گرفتن تمامی موارد با تعهد دادن و امضا کردن این فرم دیگر شما تحت این شرکت بیمه هستید و در مدت زمان مشخص شده باید حق بیمه را پرداخت کنید تا اگر هنگام حمل و نقل برای کالای شما و یا وسیله ای که حمل و نقل با آن انجام شده مشکلی پیش آمد بتوانید با مراجعه به این شرکت خسارت خود را جبران کنید.

امروزه به گونه ای است که زندگی بدون بیمه نامه بسیار سخت است. حال که با تعریف این مدرک آشنا شده اید نیم نگاهی به تاریخچه آن در کشور می اندازیم. در کشور ایران بیمه از قرن ها پیش وجود داشته است اما بصورت غیر رسمی بوده است.

بیمه در ابتدا توسط کشورهای اروپایی شناخته شد و روی کار آمد. و کسانی که در کار تجارت فعالیت می کردند با درخواست های خود از مسئولین می خواستند که خدماتی را برای آن ها در نظر بگیرند که اگر مشکلی برای آن ها رخ داد بتوانند آن را جبران کنند به دلیل پیگیری های این افراد بود که بیمه نامه شناخته شد و پس از چندین سال بسیاری از تاجران این نوع از بیمه ها را وارد کشور کردند و امروزه انواع مختلفی از آن ها را می بینم که هر کدام مزیت های خاص خود را دارند که ادامه به طور مختصر در مورد آن ها بحث خواهیم کرد.

انواع بیمه نامه و ویژگی های هر کدام از آن ها

انواع بیمه نامه و ویژگی های هر کدام از آن ها: همانطور که برای شما عزیزان گفتیم در این زمینه باید تمام کارها را بصورت تماما قانونی انجام دهید تا بعدا بتوانید از این بیمه نامه استفاده کنید. شاید بارها نامه بیمه گذار را شنیده باشید و ندانید دقیقا منظورشان با چه شخصی است؟برای پاسخ می توان گفت که بیمه گذار نیز مانند نوع کارت ها بازرگانی است که اخذ می کنید.

اگر به خاطر داشته باشید کارت بازرگانی نقش بسیاری مهمی در زمینه صادرات و واردات و حتی حمل و نقل کالا در مرز بازرگان و سهلان داشت که در دو نوع حقیقی و حقوقی صادر می شد بیمه گذار نیز به همین صورت است فرد خودش می تواند با داشتن مدارک مورد نیاز به این شرکت ها مراجعه کند و یا اینکه با وکالت دادن به خود شرکت بیمه نامه را اخذ کند. این شرکت ها به دلیل داشتن کادر مجرب متخصص بهترین خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

همانطور که گفتیم انواع مختلفی دارند که در بین آن ها می توان به بیمه نامه صادرات و واردات و و حمل و نقل انواع کالاها اشاره کرد که هر کدام از آن ها دارای یک سری قوانین هستند که برای شناخت بیشتر شما آن ها را به طور مختصر توصیف خواهیم کرد.

بیمه نامه چیست؟

بیمه‌نامه حمل و نقل کالاهای وارداتی

بیمه نامه حمل و نقل کالاهای وارداتی: این مدارک بسیار مهم است وشرکت ها 90 درصد از خسارت وارد شده به کالای وارداتی شما را باز می گردانند و شما با داشتن این نوع از بیمه ها می توانید بدون هیچگونه نگرانی کالای مورد نظر خود را از هر کشوری که می خواهید وارد کنید.
بیمه حمل و نقل کالاهای زمینی

بیمه حمل و نقل کالاهای زمینی: همانطور که می دانید حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی با چندین روش انجام می شود که حمل و نقل زمینی نیز یکی از انواع حمل و نقل شناخته می شود. شما با داشتن بیمه نامه حمل و نقل در این نوع می توانید آن را از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند اخذ کنید شما می توانید با داشتن این مدرک خسارتی را که وارد شده به طور کامل و مستقیم دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *