انواع کانتینر بغل باز

انواع کانتینر بغل باز

کانتینر چیست و تاریخچه کانتینر بغل باز مربوط به چه سالی است؟

کانتینر چیست و تاریخچه کانتینر بغل باز مربوط به چه سالی است؟شاید برخی از شما در این زمینه سوالاتی داشته باشید مانند: کانتینرها بیشتر در کجا کاربرد دارند؟ این نوع از کانتینر چه تفاوتی با سایر کانتینر ها دارد؟ در زمینه صادرات و واردات کالاها از کدام یک از نوع کانتینرها استفاده می کنند؟ بیشترین نوع حمل و نقلی که با کانتینر بغل باز انجام می شود کدام است؟ و یا اینکه چه مزایا و معایبی دارد؟هزینه خرید آن به چه صورت است؟ و سوالاتی از این قبیل. برای اینکه شما همراهان به تمامی حواب های خود در این زمینه برسید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

همانطور که می دانید امروزه بازار تجارت از جمله صادرات و واردات کالاها بسیار پرسود است و افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. تمامی کارهای مربوط به صادرات و واردات از جمله حمل و نقل این کالا یکی از مهمترین مراحل برای رسیدن به موفقیت در این زمینه است. برای شروع هر کاری باید در ابتدا دانش و مهارت کافی باشد چرا که در غیر این صورت نمی توان در این زمینه کاری موفق شد.

شاید شما بارها نام کانتینر را شنیده باشید اما چون تازه وارد هستید و چیزی در مورد انواع آن ها نمی دانید به سراغ این مطلب آمده باشید که اطلاعات مفیدی کسب کنید ما در ادامه ی مطلب تمامی نکات قوت را در مورد کانتینر بغل باز برای شما به طور مختصر توصیف خواهیم کرد.

تعرف کانتینر بغل باز

برای تعریف کانتینر می توانید یک کانتینری را که بارها بر روی کامیون ها و توسط کشتی های حمل بار دیده اید تصور کنید. تا بتوانید مطالب را بهتر برای خودتان هضم کنید برای تعریف کانتینر می توان گفت در زمینه واردات و صادرات کالاها این وسیله بشدت مورد توجه است.کانتینر بیشتر برای حمل و نقل کالاهای بین المللی استفاده می شود.

به دلیل اینکه کانتینر ها دارای ابعاد مختلفی هستند و معمولا جنس آن ها از فلز است کسانی که می خواهند کالایی را به یک کشور صادر و یا وارد کنند و امکان حمل و نقل از روش های دیگر به دلیل سنگینی بار وجود ندارد می توانند از کانتینر ها برای حمل و نقل استفاده کنند چون این کانتینر ها محکم هستند و آب در آن ها نفوذ نمی کند برای حمل و نقل دریایی بسیار مورد توجه هستند و بیشتر تاجران برای حمل و نقل کالاهای خود از روش دریای از کانتینر بغل باز استفاده می کنند.

انواع کانتینر بغل باز

تاریخچه کانتینرها

اگر بخواهید به تاریخچه کانتینرها نگاهی بیندازید به این نتیجه خواهید رسید که این وسیله کاربردی و مقاوم ابتدا در سال 1950 وارد بازار شد. اگرچه کانتینرها در ابتدا توسط کشور آمریکا شناخته شده اند اما در این زمینه داستانی وجود دارد که برای شما عزیزان به طور مختصر تعریف می کنیم. شخصی بود که بر روی کامیون خود کار می کرد و حمل و نقل انواع کالاها را انجام می داد هنگامی که دیگر حمل و نقل بسیاری از کالا او را کلافه کرده بود به این فکر افتاد که وسیله ای به نام کانتینر را بسازد از اینجا بود که این شخص نام اولین اختراع کننده کانتینر را به خود اختصاص داد. و بعدها در بسیاری از کشورها از جمله ژاپن کانتینر بغل باز و سایر کانتینرها روی کار آمد.

انواع کانتینرها

انواع کانتینرها و کانتینر بغل باز: امروزه اگر دقت کرده باشید دنیا در حال پیشرفت است و روزبه روز شاهد کالاهای جدید در هر زمینه ی هستیم و زندگی بشر روبه آسایش کامل است چرا که تمامی موارد در حال تولید هستند. کانتینرها نیز مانند بسیاری از کالاها دارای انواع مختلفی هستند و از هر کدام برای حمل و نقل انواع مختلفی از کالاها استفاده می شود. همانطور که می دانید کانتینر بغل باز برای حمل و نقل دریایی بسیار پر استفاده هستند و افراد زیادی برای اینکه کالای خود را سالم و بدون هیچگونه مشکل به کشور دیگر برسانند سعی می کنند از این مدل کانتینر استفاده کنند.

استفاده از کانتینر بغل باز برای حمل و نقل کالا

برای اینکه شما بخواهید از کانتینر بغل باز برای حمل و نقل کالاهای خود استفاده کنید بهتر است دقت لازم را در این زمینه داشته باشید و از کانتینری استفاده کنید که استاندارد باشد. تمامی کارهای مربوط به تجارت از جمله واردات و صادرات طی کردن تمامی مراحل ضروری است برای اینکه شما بخواهید از روش های مختلف برای حمل و نقل کالا استفاده کنید اگر کانتینر بغل باز را مد نظر داشته باشید باید از سازمان مربوط به حمل و نقل کالا مجوزهای لازم را اخذ کنید. شاید در زمینه حمل و نقل کالاها نام برگ سبز را بارها شنیده باشید.

اگر شما موفق شوید این مدرک را از سازمان مربوط به حمل و نقل کالاها اخذ کنید یعنی کانتینر شما تمام استاندارد هایی که مد نظر است را دارا است و بدون هیچ گونه نگرانی می توانید برای حمل و نقل از روش دریایی و جاده ای از آن استفاده کنید. کانتینرها را می توان با این اسم ها شناخت: کانتینر بغل باز،کانتینر تاشو،کانتینر مخزنی و غیره. هر کدام از این کانتینرها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند اما امروزه توجه افراد به کانتینر بغل باز است چرا که می توان تمامی کالاها را در این نوع از کانتینر به راحتی جا داد و به دلیل مقاومتی که دارند برای کالا مشکلی رخ نخواهد داد.

انواع کانتینر بغل باز

مزایای حمل و نقل انواع کالا به وسیله کانتینر بغل باز

مزایای حمل و نقل انواع کالا به وسیله کانتینر بغل باز:با توجه به موارد ذکر شده در مورد این نوع از کانتینرها می توان به موارد مختلفی اشاره کرد. این کانتینر به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارد و درب آن به راحتی قفل می شود امکان دزدی از کالای شما هنگام حمل و نقل آن وجود ندارد و با خاطری آسوده می توانید آن را به مسئول حمل و نقل بسپارید. یکی دیگر از مزایای این نوع از کانتینرها سالم رساندن کالا به دست مشتری است چرا که به دلیل مقاومت آن مشکلی برای کالاها رخ نخواهد داد.

هنگامی که شما این کانتینر را برای کالاهای خود انتخاب می کنید در واقع دارید در هزینه خود صرفه جویی می کنید چون می توانید کالاهای بیشتری را درون این کانتینر قرار دهید و نیازی به یک کشتی دیگر برای حمل این کانتینر ها نیست مگر اینکه کالاهای شما به شدت زیاد باشند که در یک کانتینر جا نشوند. چون این کانتینر بیشتر توسط کشتی ها حمل می شود اگر مشکلی در زمان حمل و نقل رخ بدهد کالای شما خسارتی نمی بیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *