انواع حمل و نقل بین المللی در مرز بازرگان و سهلان

انواع حمل و نقل بین المللی در مرز بازرگان و سهلان

آشنایی با انواع حمل و نقل بین المللی

انواع حمل و نقل بین المللی : فعالیت های حمل و نقل، در دسته فعالیت های اساسی کشور در زمینه رشد اقتصادی است. منظور از حمل و نقل بین المللی این است که یک کشور برای جابجایی افراد و یا کالاهای خود به کشور دیگر، یکی از روشهای موجود را برای حمل و نقل استفاده می کند. تجارت بین المللی جزء پرسودترین کارهاست. کسانی که در زمینه حمل نقل بین المللی فعالیت می کنند می تواند با بالا بردن معلومات خود در این زمینه سودهای کلان بدست بیاورند.

در زمینه تجارت، واردات وصادرات کالاها گزینه مورد توجه نوع حمل و نقل و چگونگی انجام آن است. چرا که با کوچک ترین بی توجهی مشکلات جبران ناپذیر به وجود می آیند. در واقع در تمامی کارهای مربوط به تجارت رضایت مشتری از اولویت بسیار بالایی برخوردار است چرا که اگر دقت لازم در زمینه حمل و نقل کالاها صورت نگیرد نه تنها به سود نمی رسد بلکه شخص پول خود را دور ریخته است .

انواع حمل ونقل بین المللی

همانطور که گفتیم حمل و نقل کالا بستگی به این دارد که کالای مورد نظر دارای چه ویژگی است. کالاها را می توان از نظر زمان، وزن و نوع در دسته های جداگانه قرار داد تا حمل و نقل با توجه به نوع کالا صورت گیرد.

حمل و نقل های بین المللی می تواند شامل : حمل و نقل مرزی و زمینی ، حمل و نقل دریایی ، حمل و نقل ریلی و حمل و نقل هوایی باشد که هر کدام از این روش های حمل و نقل مزایا و معایب مربوط به خود را دارند که در ادامه آنها را شرح می دهیم. در واقع کشور ایران به دلیل اینکه از نظر جغرافیایی در مسیر ترانزیتی حمل و نقل بین المللی قرار دارد میزان حمل و نقل ها از مرزهای کشور بسیار بالاست.

در ادامه با توجه به نمودارهای موجود در زمینه های مختلف حمل و نقل بین المللی این کار را به زبان ساده تر برای شما توضیح می دهیم و همچنین به معایب و مزایای هر کدام از روش های حمل و نقل می پردازیم

در واقع مادر کنار حمل و نقل بین المللی می توانیم حمل و نقل داخلی هم داشته باشیم که درون شهری و یا برون شهری صورت می گیرد.

انواع حمل و نقل بین المللی در مرز بازرگان و سهلان

نمودار انواع حمل و نقل بین المللی

با توجه به این نمودار و سایر نمودارهای آماری موجود در زمینه حمل و نقل بین المللی کالاها می توانید به شناخت کامل تری در این زمینه برسید. در این نمودار تمامی روش های حمل و نقل مشخص شده است که در قسمت بالای نمودار می توانید آنها را مشاهده کنید. در واقع در این نمودار رنگ هر کدام از قسمتها را می توانید با استفاده از راهنمای گذاشته شده ببینید.

نمودار اولی

نمودار اولی در سمت چپ تعداد کل حمل و نقل ها را در جهان در طی سالهای 2015 ، 2030 و 2050 نشان می دهد. در واقع این نمودار پیش بینی های انجام شده را در زمینه حمل و نقل ها در گذشته و در آینده نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید در سال 2015 میزان حمل و نقل خصوصی بسیار بالا بوده است. در واقع منظور از حمل و نقل خصوصی این است که یک نفر در این زمینه تجارت داشته که به ارگان خاصی در کشور وابسته نیست و همینطور بقیه حمل و نقل ها با توجه به نمودار جایگاه مشخصی دارند.

نمودار دوم

این نمودار نشان می دهد که در سال 2050 میزان حمل و نقل ها بشدت اوج گرفته و روند صعودی در کشور دارد. نمودار دوم میزان حمل و نقل را در کشورهای اوج گرفته نشان می دهد که به سادگی قابل فهم است.

نمودار سوم

نمودار سوم بیانگر سایر کشورهاست. در واقع از دو نمودار انتهایی نتیجه می گیریم که در سال 2050 همانطور که گفتیم اگر چه کشورهای پیشرفته حمل و نقل بالایی دارند اما انتظار می رود کشورهای دیگر در این سال از نظر حمل نقل روند صعودی داشته باشند. در بسیاری از نمودارهای دیگر نیز می توانید روند صعودی حمل و نقل را مشاهده کنید.

به طور خلاصه این نمودار بیانگر این است که از پنج سال گذشته تا کنون شاهد رشد اقتصادی در زمینه حمل و نقل کالا ها هستیم و همچنین پیش بینی انجام شده در سالهای آینده نیز اینگونه است.

انواع حمل و نقل بین المللی را بیشتر بشناسید

حمل و نقل هوایی:

یکی از بهترین روش ها برای حمل و نقل بین المللی کالاهاست. در مورد کالاهایی که محدودیت زمانی دارند می توان از این روش حمل و نقل استفاده کرد چرا که در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد. در واقع این روش مانند روشهای دیگر حمل و نقل معایبی هم دارد از جمله آنها هزینه بسیار بالای حمل و نقل است.

حمل و نقل دریایی:

اگر کالای مورد نظر دارای وزن بالایی باشد و چندان به زمان وابسته نباشد یک گزینه بسیار مناسب برای حمل و نقل کالا روش دریایی است چرا که وزن کالا به هر میزان باشد مشکل ساز نیست. هزینه حمل و نقل کالاها در این روش بسیار پایین تر از روش هوایی است.

حمل و نقل جاده ای:

در واقع در فاصله های زمانی بسیار کم این روش بسیار مورد توجه است . اگر کالای مورد نظر محدودیت زمانی داشته باشد میتوان از روش حمل و نقل جاده ای استفاده کرد که با کمترین هزینه امکان پذیر است. در این روش از حمل و نقل به راحتی می توان کالای مورد نظر را ردیابی کرد.

انواع حمل و نقل بین المللی : حمل و نقل ریلی ، این روش نسبت به روش های قبلی بسیار به صرفه تر است هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان. در واقع اگر نمی دانید از کدام روش برای حمل و نقل کالای خود استفاده کنید ما روش حمل و نقل ریلی را به شما پیشنهاد می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *