انتخاب وسیله حمل و نقل

انتخاب وسیله حمل و نقل

انتخاب وسیله حمل و نقل مناسب برای انتقال کالاها

در صادرات و واردات بخش مهمی وجود دارد که باید به دقت آن را بررسی کنید، این بخش مربوط به انتخاب وسیله مناسب حمل و نقل مناسب برای انتقال کالاها می باشد. وسیله حمل و نقل مناسب برای انتقال کالاها باید دارای ویژگی های زیر باشد که برای شما آن ها را بیان خواهیم نمود.

وسیله مناسب حمل و نقل باید سبب فاسد شدن مواد غذایی با تخریب کالاهایی که قصد انتقال آن ها را دارید نشود، این وسیله باید قادر باشد که کالاها در زمان مقرر به مقصد برسند. برای فاصله های طولانی بهتر است که از وسیله حمل‌ونقل سریع تری استفاده شود و نکات لازم در این زمینه اجرایی شود. برای مثال برای انتقال کالاها به قاره اروپا حتما باید از هواپیما استفاده شود، به ویژه اگر قصد انتقال مواد فاسد شدنی به این منطقه را داشته باشید. برای فاصله های نزدیک تر، استفاده از قطار هم می تواند گزینه مناسبی باشد.

برای انتقال کالاها به کشورهای همسایه می توان حتی از وسایل حمل و نقل زمینی مثل قطار، کشتی و ماشین های ویژه حمل و نقل استفاده کرد. این موارد می توانند وسایل حمل و نقل مناسبی برای فاصله های نزدیک باشند و هزینه های مربوط به حمل و نقل را کاهش می دهند.

انتقال کالاها با وسیله حمل و نقل

همان طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، کالاها را با چند دسته وسایل حمل و نقل میتوان انتقال داد، این وسایل را به این صورت میتوان دسته بندی کرد. وسایل حمل و نقل زمینی، وسایل حمل و نقل دریایی، وسایل حمل و نقل هوایی. وسایل حمل و نقل زمینی که عبارتند از قطار و ماشین های سنگینی مثل تریلی، وسایل حمل و نقل هوایی عبارت است از، هواپیما و بالگردهای هوایی. وسایل حمل و نقل دریایی میتواند کشتی و لنج و قایق باشد. هر کدام یک از دسته های وسیله حمل و نقل که به آن ها اشاره کردیم، بیش تر برای یک بازه زمانی یا یک فاصله مکانی کاربرد خواهد داشت. ما کاربردهای هر دسته را به تفصیل برای شما بیان خواهیم کرد.

انتخاب وسیله حمل و نقل

وسیله حمل و نقل زمینی برای فاصله های نزدیک تر و کشورهای همسایه گزینه مناسب تری می باشد. در زمان هایی که کالاهایی که انتقال می دهید از حساسیت بیش تری برخوردار هستند می توانید از قطار استفاده کنید تا کالاها سریع تر به مقصد برسند. اگر به دلیل نامناسب بودن جاده ها نمی توانید از انواع ماشین ها برای حمل و نقل استفاده کنید، بهترین پیشنهاد ما به شما استفاده از قطار است. البته این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که نمیتوان مواد فاسد شدنی را با قطار یا وسیله حمل و نقل زمینی انتقال داد.

معمولا کالاهایی مانند زغال سنگ و چوب و الوار را با قطار انتقال می دهند و این وسیله مناسب ترین گزینه برای انتقال این موارد می باشد. انتقال وسایل سنگینی مانند انواع لوازم خانگی یا ماشین که به راحتی نمی توان آن ها را با ماشین های سنگین انجام داد، با وسایل حمل و نقلی مثل کشتی و قطار انجام خواهد پذیرفت. روش ریلی یعنی حمل و نقل کالاها با قطار به عنوان پاک ترین روش حمل و نقل و امن ترین روش شناخته می شود. اگر قصد انتقال کالاهای حساس و مهمی را دارید، بهتر است که از روش ریلی برای تامین حداکثری امنیت کالاها استفاده نمایید. با حمل و نقل ریلی شما می توانید کالاهای بیش تری را به مقصدهای نزدیک انتقال دهید و بدون هیچ نگرانی از سالم رسیدن کالاهای خود این کار را انجام دهید.

کشتی هم یک وسایل مناسب حمل و نقل می باشد و باید برای موارد خاصی از آن استفاده می شود. کشتی هم می تواند انتقال دهنده وسیله هایی مثل لوازم خانگی باشد. اگر این وسیله ها در زمان مقرر با کشتی انتقال داده شوند، مشکلی به وجود نخواهد آمد. تنها در صورتی می توانید از این روش ها در جای مناسبی استفاده کنید که وسیله های حمل و نقل را به صورت اصولی استفاده نمایید. یعنی بهتر است که وسیله های سنگین حتما با کشتی یا قطار انتقال داده شود.

برای انتقال مواد غیر خوراکی دیگر به مناطقی که بیش تر مرز آبی دارند، بهتر است از کشتی استفاده شود. وسیله حمل‌ونقل لنج هم می تواند انتخاب خوبی برای این نوع انتقال باشد. البته این روش چندان ایمن نیست و نمیتوان به سالم رسیدن کالاها اطمینان 100 درصدی داشت. مواد اولیه خشک میتواند گزینه بسیار مناسبی برای این مورد باشد و مواد غذایی غیر خشک هم در بهتر است که با هواپیما انتقال داده شود. اگر وزن کالاها بسیار زیاد باشد، نمیتوان آن ها را با هواپیما انتقال داد و بهتر است که با قطار انتقال داده شوند. تا به این جا به تفصیل در مورد همه نوع وسایل حمل و نقل توضیح دادیم و موارد لازم در استفاده از آن ها را بیان کردیم. در ادامه به وسایل حمل‌ونقل مناسب برای انتقال کالاها به صورت بین المللی خواهیم پرداخت.

انتخاب وسیله حمل و نقل

وسیله حمل‌ونقل مناسب برای انتقال کالاها به صورت بین المللی

وسیله حمل و نقل مناسب برای این امر میتواند هواپیما و کشتی یا قطار باشد. البته از بین موارد ذکر شده چندان قطار نمیتواند گزینه مناسبی باشد. قطار بیش تر گزینه مناسبی برای انتقال کالاها در بین شهرها می باشد، در صورتی که از قطار برای انتقال کالاها بین کشورها استفاده شود، باید مدارک لازم و شرایط لازم فراهم باشد. وسایل حمل و نقل اگر هواپیما باشد بهتر است که تمام موارد لازم برای این نوع انتقال فراهم شده باشد و گواهی نامه های مربوطه و مدارک بین المللی لازم فراهم شده باشد. بهترین گزینه برای انتقال کالاها به صورت بین المللی، هواپیما است که مشکلات کمتری را برای حمل و نقل ایجاد خواهد کرد. البته این وسیله حمل‌ونقل چندان امنیت دارا نمی باشد و بهتر است که برای این کار از خطوط هواپیمایی امن تر با خلبان و کادر پروازی مئمن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.