اخذ گواهی کیفیت کالا

اخذ گواهی کیفیت کالا

کیفیت کالا در زمینه تجارت به چه معنی است؟

کیفیت کالا در زمینه تجارت به چه معنی است و گواهی کیفیت کالا را می توان به چه صورت اخذ کرد؟ بدون شک همه ی شما دوستان معنی کلمه کیفیت را می دانید اما ممکن است در مورد آن سوالاتی داشته باشید مانند اینکه: گواهی کیفیت کالا را می توان از کجا اخذ کرد؟ برای چه کالاهایی ضروری است؟ و یا اینکه هنگام صادرات و واردات کالا از کجا می توان فهمید این کالا دارای استاندارد های لازم است؟ آیا شرکت خاصی این مدرک را صادر می کند؟ و یا اینکه گرفتن این مدرک در زمینه واردات و صادرات کالاها لازم است؟ و سوالاتی از این قبیل. برای اینکه شما به جواب تمامی سوالات خود در این زمینه برسید و با معنا و مفهوم این کلمه در زمینه تجارت بیشتر آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

مطمئنا همه ی شما می دانید که امروزه افراد زیادی در زمینه تجارت فعالیت می کند اما به دلیل پیچ و خم هایی که در این بازار وجود دارد به تنهایی نمی توان از پس آن برآمد به همین دلیل افراد متخصص و شرکت های زیادی هستند که در طی کردن این مراحل به شما کمک می کنند. برای تعریف کلمه کیفیت می توان گفت: دقیقا همان چیزی که شما از محصول انتظار دارید می شود کیفیت آن. مثلا ممکن است شما به بازار بروید و برای خرید یک پارچه نوع خاص آن را در نظر داشته باشید که همان نوع خاص نشانگر کیفیت آن است که شما به دنبال آن هستید.

گواهی کیفیت کالا در حقیقت سندی است که یک شرکت بین المللی برای صادر کردن آن بر روی انواع کالاها بازرسی انجام می دهد تا آن ها را شناسایی کند که آیا قابلیت های و استاندارد های لازم را از تمامی جهت ها دارند و یا خیر. هنگامی که شما می خواهید در زمینه تجارت فعالیت کنید و به صادرات و واردات کالاها بپردازید برای اینکه از کالای مورد نظر اطمینان حاصل کنید باید از قبل از حمل و نقل کالا از تمامی جوانب این کالا را بررسی کرده باشید.

اخذ گواهی کیفیت کالا

گواهی کیفیت کالا را می توان به چه صورت اخذ کرد؟

اما همانطور که می دانید بهترین زمان شناسایی یک کالا از نظر کیفیت زمان خرید آن است یعنی اینکه اگر مثلا شما یک کالای خاص را از یک کشور اروپایی خریداری کردید و خواستید آن را وارد کشور کنید تا به فروش برسانید تنها نمی توان گفت این کالاخارجی است پس این مهم ترین ملاک است برای اینکه این کالا دارای تمامی استاندارد های لازم و کیفیت های مد نظر است.

اگر به تاریخچه کیفیت کالاها در گذشته نگاهی بیندازید خواهید دید که کسانی که در زمینه تجارت فعالیت می کردند نمی توانستند همیشه به یک کشور مسافرت کنند تا کالاهای مد نظر را از نزدیک ببیند و از کیفیت آن ها اطمینان حاصل کنند به همین دلیل مجبور بودند به طرف قرارداد اعتماد کنند و کالا را وارد کشور کنند و هنگامی که کالا به دست آن ها می رسید دیگر نمی توانستند آن را پس بفرستند چرا که باید تمامی جوانب را قبل از خرید بررسی می کردند.

به طور کلی مشکلات زیادی در مورد کیفیت کالاها در گذشته وجود داشت به همین دلیل بعضی از شرکت های بین المللی تصمیم گرفتند که در این زمینه به طور جدی فعالیت کنند که همه خودشان را نشان دهند و هم کمک حال تاجران باشند. از زمانی که این شرکت ها روی کار آمدند تاجران با اطمینان بیشتری می توانند کالای مورد نظر خود را از سایر کشورها خریداری کنند. گواهی کیفیت کالا توسط این شرکت ها صادر می شود که قبل از حمل و نقل کالا باید تایید شده باشد تا کالا بتواند از کشور خارج شود به دست مصرف کنندگان برسد.

کسانی که در این زمینه تازه وارد هستند باید در ابتدا گواهی کیفیت کالا را به طور کامل مورد ارزیابی قرار دهند تا از کیفیت کالا مطمئن شوند. در مورد برخی از کالاها تنها به جنس و نحوه ساخت آن ها توجه نمی کنند بلکه هنگامی که کالای مورد نظر می خواهد برای یک کشور صادر شود هنگامی که این کالا بسته بندی می شود و یا هنگامی که می خواهند کالا را بفرستند و در وسیله حمل و نقل قرار دهند نیز بازرسی می شود و بعد گواهی کیفیت کالا صادر می شود.

اخذ گواهی کیفیت کالا

اخذ گواهی کیفیت کالا ها در کشور به چه صورت است؟

اخذ گواهی کیفیت کالا ها در کشور به چه صورت است؟ همانطور که می دانید امروزه کشور بر روی کالاهای وارداتی بسیار حساس است. کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند باید تمامی قوانین مورد نظر را رعایت کنند و تمامی مدارک را سازمان های مورد نظر در هر زمینه ای برای کالا اخذ کنند در هنگام ترخیص کالاها از تمامی نظر مورد ارزیابی قرار می گیرند اگر استاندارد های لازم را داشته باشند در اختیار مصرف کننده گان قرار می گیرند که در غیر اینصورت کالای مورد نظر توقیف می شود.

افرادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و آن ها را با نام ارزیاب می شناسند این افراد تمامی جوانب را در مورد گواهی کیفیت کالا می سنجد. تا به این اطمینان برسند که کالای مورد نظر دارای کیفیت های لازم است. در مورد برخی از کالاها حساسیت های بیشتری وجود دارد مانند مواد غذایی و یا داروهای وارداتی.

افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند این کالاها را در چندین مرحله ارزیابی می کنند تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوند. هنگامی که شما یک کالایی را از یک کشور خریداری می کنید که ارزش آن بالا است باید حتما این مدرک را برای آن نوع از کالا اخذ کنید تا بتوانید به سادگی تمامی مراحل از جمله جواب به سوالات مصرف کنندگان این مدرک را در اختیار آن ها قرار دهید.

شاید برخی از شما فکر کنید طی کردن این مراحل کار ساده ای است و خودتان از پس آن بر می آیید اما متاسفانه در این کار باید خبره باشید تا بتوانید تمامی مراحل قانونی را در کوتاه ترین مراحل طی کنید چرا که در صورت ماندن کالای شما در انبار گمرک بازرگان و سهلان باید هزینه های بسیاری را بپردازید. که اگر برای کالای خود گواهی کیفیت کالا را اخذ نکرده باشید نمی توانید آنگونه که انتظارش را داشتید آن را به فروش برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.