اخذ گواهی ضدعفونی

اخذ گواهی ضدعفونی

منظور از گواهی ضدعفونی چیست؟ و تاریخچه آن مربوط به چه زمانی است؟

منظور از گواهی ضدعفونی چیست؟ و تاریخچه آن مربوط به چه سالی است؟ بدون شک همه ی شما می دانید که منظور از این گواهی ضدعفونی چیست و چرا باید اخذ شود اما امروزه به دلیل مشکلات زیاد از جمله بیماری شاید در این زمینه سوالات بیشتری داشته باشید مانند اینکه: این نوع از گواهی ضدعفونی را باید از کدام سازمان اخذ کرد؟ آیا تمامی کالاهای وارداتی و صادراتی هنگام خروج از کشور باید این مدرک را داشته باشند؟ و یا اینکه حساسیت کشور بر روی این نوع از گواهی ها چقدر است؟ چه مدت زمان می برد تا این گواهی ها صادر شوند؟ و یا اینکه آیا کسانی هستند که به تاجران در زمینه اخذ گواهی ها کمک کنند یا خیر؟

سوالاتی از این قبیل. برای اینکه با این نوع از گواهی ضدعفونی آشنایی بیشتری داشته باشید و به جواب سوالات خود در این زمینه برسید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

امروزه دیگر همه ی شما می دانید که به دلیل شیوع این بیماری تمامی کشورها بر روی صادرات و واردات کالاها بسیار حساسیت نشان می دهند و اگر کالایی گواهی ضدعفونی نداشته باشد اجازه ورود به یک کشور دیگر را نخواهد داشت. در گذشته و قبل از شیوع این بیماری نیز این گواهی ضدعفونی توسط سازمان بهداشت صادر می شد.

تمامی کشور ها در این زمینه قوانین خاص خود را دارند. کسانی که در زمینه تجارت فعالیت می کنند می دانند که روال کار به چه صورت است و برای تکمیل کردن تمامی مراحل قانونی چه مدت زمانی باید منتظر بمانند بسیاری از تاجران به دلیل دانش و مهارتی را که دارند در کوتاه ترین زمان تمامی مدارک از جمله این گواهی ضدعفونی را از سازمان های پزشکی اخذ می کنند اما بسیاری از افراد به دلیل تازه وارد بودن در این کار نمی توانند به سرعت تمامی مراحل را طی کنند برای این افراد نیز جای هیچگونه نگرانی نیست چرا که افراد متخصص و کاربلد در این زمینه بسیار زیاد هستند و شرکت هایی هستند که تمامی امور مربوط به صادرات و واردات کالای شما و تمامی مراحل قانونی را در کوتاه ترین زمان ممکن در مرز بازرگان و سهلان انجام می دهند.

اخذ گواهی ضدعفونی

شاید بارها شنیده باشید که برخی از کالاها به دلیل نداشتن مجوز از وزارت بهداشت توقیف شده اند. ممکن است برخی از شما فکر کنید آزاد کردن این کالاها آسان است اما متاسفانه هنگامی که کالایی توقیف می شود شما دیگر باید قید آن کالا و سرمایه ی را که برای آن کرده اید بزنید به همین دلیل است که می گویند از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید که به تمامی قوانین صادرات و واردات کالاها آشنایی دارند. همانطور که گفتیم اخذ این مدرک در گذشته نیز وجود داشته و تنها مربوط به امسال نیست که بگویید بخاطر بیماری است.

ممکن است کشور از نظر برخی از مواد غذایی کمبود حس کند و برای اینکه نیاز مردم را برطرف کند این مواد غذایی از یک کشور دیگر وارد کند چون سلامت افراد جامعه به مواد غذایی بستگی دارد باید تمامی مدارک از جمله گواهی ضدعفونی را از کشور صادر کنند بخواهد که آن را برای کشور صادر کند تا از کالای وارداتی اطمینان حاصل شود.

کشوری که کالاها را برای کشور دیگر صادر می کند باید علاوه بر اینکه از محصول مورد نظر باید اطمینان حاصل کند باید حتی وسیله مورد نظر در جهت حمل و انبارها نیز ضدعفونی شده باشند تا کالا با تمام استاندارد های لازم وارد کشور دیگر شود. در حالت کلی گواهی ضدعفونی تنها مربوط به کشور ایران نیست هر کشوری که از شما کالایی را درخواست کرده باشد و شما قصد رفع کردن نیاز او را داشته باشید اگر از شما چنین درخواستی داشته باشد شما باید این مدرک را برای کالا اخذ کنید و در اختیار آن قرار دهید.

اخذ گواهی ضدعفونی

اخذ گواهی ضد عفونی در کشور به چه صورت است؟

اخذ گواهی ضدعفونی در کشور به چه صورت است؟ همانطور که کشور ایران بر روی اخذ این گواهی ضدعفونی برای سلامت جامعه خود حساس است سایر کشور ها نیز اینگونه هستند و اگر از شما کالایی را درخواست کنند شما باید این مدرک را برای آن ها از وزارت بهداشت بگیرید.

بدون شک بارها دیده اید که در فروشگاه ها گوشت های بدون استخوان برزیلی وجود دارد همانطور که مشخص است این گوشت ها از کشور برزیل وارد کشور ایران شده اند شاید در ابتدا فکر کنید که این یک امر عادی مانند واردات و صادرات سایر کالاها است اما اینگونه نیست هنگامی که این نوع دام ها از نظر تامین گوشت یک کشور دیگر مانند کشور ایران در نظر گرفته می شوند تا بسته بندی شوند باید در ابتدا از صحت آن ها و سلامتی کامل این دام ها اطمینان حاصل شود یعنی کشور برزیل موظف است که این مدرک را برای کشور در جهت سلامت کالایی که تامین کرده است اخذ کند و در اختیار آن کشور قرار دهد.

هنگام حمل و نقل این نوع از مواد غذایی داشتن گواهی ضدعفونی یکی از مهم ترین مدارک در این زمینه است. امروزه نیز کشور در این زمینه بیشتر از قبل حساسیت نشان می دهند و حتی میزان صادرات و واردات کالاها از مرز ها به حداقل رسیده است که در صورت داشتن تمامی مدارک و گواهی ها می توان به این کار پرداخت.

اگرچه در تمامی کشورها به دلیل شیوع بیماری برای تمامی کالاها گواهی بهداشتی و ضدعفونی آن در سازمان پزشکی به ثبت می رسد. همانطور که گفتیم بسیاری از شرکت ها به شما در این زمینه کمک می کنند و اینکه فکر کنید این کارها بسیار ساده است اشتباه است. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند این کالاها را در چندین مرحله ارزیابی می کنند تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوند. هنگامی که شما یک کالایی را از یک کشور خریداری می کنید که ارزش آن بالا است باید حتما این مدرک را برای آن نوع از کالا اخذ کنید تا بتوانید به سادگی به سوالات مشتریان خود در این زمینه پاسخ بدهید. تا آن ها نیز با اطمینان بیشتر کالا را در اختیار سایرین قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.