اخذ پروانه صادراتی

اخذ پروانه صادراتی

صادرات چیست و اخذ پروانه صادراتی به چه صورت است؟

صادرات چیست و اخذ پروانه صادراتی به چه صورت است؟ امروزه دیگر بیشتر شما دوستان با تجارت و کارهای مربوط با آن آشنا هستید اما ممکن است برخی در این زمینه سوالاتی داشته باشند مانند اینکه صادرات و واردات کالا به چه صورت است؟ چه مدارکی لازم است و در کجا باید به ثبت برسند؟و یا اینکه آیا افراد و یا شرکت هایی هستند که در این زمینه به ما کمک کنند؟ چه کالاهایی را می توان صادر کرد؟ و سوالاتی از این قبیل برای اینکه شما به جواب تمامی سوالات خود در این زمینه برسید و بتوانید به بهترین صورت کارهای مربوط به صادرات خود را انجام بدهید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تاجران زیادی هستند که در زمینه صادرات کالاها فعالیت می کنند. ممکن است تعریف این کلمه آسان باشد اما برخی از شما به دلیل اینکه ممکن است تازه این کار را شروع کرده باشید با قوانین این کار آشنایی کامل نداشته باشید به همین دلیل برای شناخت بهتر فعالیت های مربوط به تجارت در ادامه همراه ما باشید. در گذشته نیز واردات و صادرات کالاها وجود داشت اما مانند امروزه پیشرفته نبود.

امور مربوط به گمرک

همانطور که می دانید تمامی امور مربوط به گمرک به هم وابسته هستند تا شما برخی از مدارک را نداشته باشید نه می توانید کالایی را صادر و وارد و نه می توانید ترخیص کنید و مدرکی مانند پروانه صادراتی را اخذ کنید. یکی از مهم ترین مدارک داشتن کارت بازرگانی است که شما برای صادرات انواع کالاها به آن نیاز دارید. مدارک دیگری مانند اخذ مجوزهای لازم برای حمل و نقل کالا نیز از مهم ترین مدارک به شمار می رود. برای اینکه نیاز کشوری را از نظر کالایی تامین کنید باید تمامی مدارک را به طور قانونی از سازمان های مربوطه اخذ کرده باشید.

صادرات کالاها در سه صورت انجام می شود که می توان به صادرات موقت اشاره کرد. در این نوع از صادرات شما می توانید کالایی را که می خواهید تعمیر و یا ساخته شود به کشور دیگر می فرستید تا کامل شود و آن را بازگردانند که شما برای انجام این کار نیاز به پروانه صادراتی دارید و حتما باید آن را اخذ کرده باشید.

اخذ پروانه صادراتی

کارت بازرگانی

کارت بازرگانی نیز باید در یکی از دو نوع حقیقی یا حقوقی با نام شما به ثبت رسیده باشد تا با صادرات کالای شما موافقت شود. صادرات قطعی یعنی اینکه شما می توانید با اخذ پروانه صادراتی کالاهای مورد نظر را به یک کشور دیگر صادر کنید که مطمئنا این کالاها برای نیاز آن کشور است و نمی خواهید آن ها را دوباره به کشور بازگردانید.

چون تمامی کارهای مربوط به صادرات و اخذ پروانه صادراتی زمانبر هستند شما برای اینکه بتوانید در این زمینه پیشرفت کنید و از رقبای خود عقب نمانید می توانید به سراغ شرکت ما که در مرز بازرگان و سهلان فعالیت می کند بروید و از آن بخواهید که در این زمینه به شما کمک کنند تا در مدت زمان کم کالای مورد نظر خود را صادر کنید.

اخذ پروانه صادراتی به صورت اینترنتی

همه ی شما می دانید برای اینکه بخواهید کالایی را صادر کنید به تاییدیه و مدرک از سازمان های خاص نیاز دارید که در گذشته برای اینکه بتوانید به مجوز صادرات کالا را بگیرید باید به صورت حضوری در این مکان های خاص می رفتید اما امروزه به دلیل تکنولوژی و فناوری و سریع تر طی شدن این مراحل اخذ این مدرک بصورت اینترنتی نیز امکان پذیر است.

شما عزیزان می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن کارهای مربوط به پروانه صادراتی را انجام دهید. شاید برخی از شما فکر کنید که اگر تمامی این مراحل بصورت اینترنتی باشد نیازی به قانونی بودن آن نیست. اما این باور اشتباه است چرا که کشور روی کالای صادراتی بشدت حساسیت نشان می دهد و جای هیچ گونه کلاهبرداری وجود ندارد و افراد نمی توانند به راحتی کالاها را از کشور خارج کنند.

ثبت سفارش کالا چه نقشی در اخذ پروانه صادراتی دارد؟

ثبت سفارش کالا چه نقشی در اخذ پروانه صادراتی دارد؟هنگامی که شما تمامی مراحل را طی نکرده باشید نمی توانید به صادرات انواع کالاها بپردازید داشتن این مدرک نیز یکی از مهم ترین مراحل برای گرفتن مجوزهای لازم برای صادرات انواع کالا است. ثبت سفارش کالا بصورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر است و شما عزیزان برای اینکار می توانید یکی از این دو روش را انتخاب کنید تا به مرحله اخذ پروانه صادراتی برسید. شرکت های زیادی هستند که می توانند به شما در این زمینه کمک کنند تا بتوانید این مراحل را در سریع ترین حالت ممکن انجام دهید.

اخذ پروانه صادراتی

قوانین مربوط به گمرک و پروانه صادراتی به چه صورت است؟

قوانین مربوط به گمرک و پروانه صادراتی به چه صورت است؟شاید برخی از شما فکر کنید که گمرک تنها کر اخذ عوارض را برعهده دارد و کار دیگری در گمرک انجام نمی شود اما اینطور نیست چرا که تمامی امور مربوط به صادرات و واردات در جهت ترخیص کالاها به گمرک بستگی دارد که شما باید تمامی مراحل را به طور کامل و بدون نقص و کمترین کوتاهی انجام داده باشید.

کسانی که در این زمینه فعالیت کرده اند می دانند کارهای مربوط به امور گمرکی در گذشته بسیار زمان بر بوده و کمتر کسی می توانست در زمان مشخص کالا را به دست مشتری برساند اما امروزه به دلیل اینترنتی شدن بیشتر موارد مربوط به پروانه صادراتی و وجود افراد کاربلد دیگر در مورد صادرات کالاها و اخذ مدارک نگرانی وجود ندارد.

پروانه صادراتی و حمل و نقل انواع کالا

پروانه صادراتی و حمل و نقل انواع کالا: همانطور که شما می دانید حمل و نقل کالاها در چندین روش صورت می گیرد که شما بسته به نوع کالا نوع حمل و نقل خود را انتخاب می کنید. هنگامی که شما می خواهید کالای مورد نظر خود را صادر کنید می توانید از نوع حمل و نقل دریایی،جاده ای،ریلی و هوایی استفاده کنید که برای هر کدام باید مدارک خاصی را اخذ کنید.

شما می توانید حتی این مدرک خود را بفروشید و آن را از شخص دیگری خریداری کنید. این مدرک در دو نوع صادر می شود یکی برای کالاهایی است که بصورت نفتی حمل و نقل آن ها صورت می گیرد و دیگری غیر نفتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *