اخذ انواع مجوزهای واردات کالا را با ما تجربه کنید

اخذ انواع مجوزهای واردات کالا را با ما تجربه کنید

برای تامین نیازهای جامعه و بازار تمام کشورها نیاز به واردات برخی از مواد خام، محصولات کشاورزی و…… هستند. کشور ما نیز مانند سایر کشورها برخی از کالاها مانند نفت، مواد پلی استر و…. صادر می کند، و موادی مانند گندم، گوشت، لپ تاپ، موبایل، دارو و……. وارد می کند. واردات و صادرات کالا از طریق مرزهای آبی،زمینی و حتی هوایی انجام می گیرد. واردات و صادرات کالا با قوانین و مقررات خاصی انجام می شود و هر کدام از آن ها نیاز به مجوزهای خاصی است که در اینجا به اخذ انواع مجوزهای واردات کالا خواهیم پرداخت.

اخذ انواع مجوزهای واردات کالا در زیر بیان شده است

1. ابتدا باید کارت بازرگانی معتبر به اسم خودمان دریافت کنیم. بر اساس قوانین موجود در صادرات و واردات کالا با توجه به قانون ماده 2 نیاز به اخذ این مجوز برای واردات کالا است. اعتبار مجوز این کارت بازرگانی تنها یک سال می باشد و هر ساله باید تمدید شود. برای دریافت این مجوز ابتدا باید به سایت اتاق بازرگانی محل سکونت خود مراجعه کنید.

2. دریافت مجوز صدور؛ البته این مورد برای تمامی کالاهای وارداتی لازم نیست تنها جهت برخی از کالاها که در پایین به آن ها اشاره خواهیم کرد نیاز به دریافت مجوز هست.

کالاهایی که نیاز به مجوز صدور دارند عبارتند از:

1. روغن نباتی

2. انواع کود شیمیایی

3. سیمان خاکستری

4. انواع واکسن دام

5. ضدعفونی کننده

6. کمباین 955

7. تراکتور 399 تک و جفت دیفرانسیل

8. لاستیک ماشین آلات سنگین

9. آرد

10. نان

11. مواد مخدر

12. اقلام دامی یا نباتی که جنبه ذخایر ژنتیک یا حفاظت محیط زیست دارند

13. صادرات ماشین آلات خط تولید

14. هر نوع چوب خام

15. 51 قلم محصولات پتروشیمی

16. حلال ها و روغن موتور

17. نفت خام

18. گاز طبیعی و فراورده های سرچاهی و پالایشگاهی

انواع گواهی در زیر بیان شاده است:

1. گواهی بهداشت و قرنطینه: این مورد شامل تمامی کالاهای وارداتی نمی شود. تنها کالاهای زیر شامل این گواهی می شوند

2 نباتی

3 دامی: که این مورد شامل خیلی از موارد می شود از جمله: دام زنده، تخم انواع دام ها، اسپرم دام و…..

4. گواهی استاندارد

5. گواهی انرژی اتمی

6. گواهی عدل بندی

7. شناسنامه فرش

برای اخذ انواع مجوزهای واردات کالا باید توجه داشت که کالا جزء کدام دسته می باشد.

دسته بندی کالاها شامل سه مورد زیر است.

1. مجاز

2. مشروط

3. ممنوع الصدور

اخذ انواع مجوزهای واردات کالا را با ما تجربه کنید

اخذ انواع مجوزهای واردات کالا

برای اخذ انواع مجوزهای واردات کالا ابتدا باید به یک سری نکات و مواردی توجه کنیم. در مرحله اول باید بازار مقصد را ارزیابی کنیم به این منظور که چه کالاهای را مورد نیاز دارند و چه کالاهای اصلا در بازار آن ها فروش نمی رود. سپس باید خریدار و بازار هدف خود را مشخص کنیم. با خریدار معامله کنیم و قراردادهای خود را انجام دهیم و سپس اقدام به اخذ انواع مجوزهای واردات کالا نماییم.

آموزش اخذ انواع مجوزهای واردات کالا

در ادامه به بعضی از خدماتی که در شرکت خدماتی بازرگانی در مرز بازرگان در بخش ثبت سفارش صورت می گیرد می پردازیم:

  • مشاوره رایگان
  • فقط در یک روز شما اخذ انواع مجوزهای واردات کالا را دریافت خواهید کرد
  • اخذ انواع مجوزهای واردات کالا و ترخیص آن ها از وزارت راه و ترابری
  • دریافت انواع مجوزهای واردات کالا از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی،سازمان غذا و دارو، تجهیزات پزشکی، سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان قرنطینه گیاهی،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
  • دریافت نمودن شناسه فروشنده
  • دریافت توکن
  • اظهار حمل
  • خدمات مرتبط با امور بازرگانی

لیست مجوز واردات و اخذ انواع مجوزهای واردات کالا از گمرک برای خیلی از افراد یکی از معضلات بزرگ است و حتی گاهی عدم مجوز برای آن ها مشکل ساز خواهد شد به همین دلیل شرکت خدماتی ما در مرز بازرگان این توانایی را دارد که مدارک مورد نیاز شما را دریافت و از جانب متقاضی اقدام به اخذ انواع مجوزهای واردات کالا نماید در ادامه شما را با برخی از انواع این مجوزها آشنا خواهیم کرد. البته شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این خصوص با دفتر بازرگانی تماس بگیرید تا از شرایط استفاده و هزینه های آن ها مطلع شوید.

مجوز حمل کالا یا مجوز وزارت راه

این مجوز واردات برای زمانی صادر می شود که کالاها با ناوگان غیر ایرانی حمل می شوند. تقریبا ده درصد مرتبط به کرایه حمل اختصاص داده می شود که این کرایه از مبدا تا گمرک می باشد.حتی در مواردی که وسیله حمل کننده ایرانی است گمرک این مجوز را دریافت می کند و تنها دلیلش تغییر مالکیت کشتی و پرچم است که در طول دوره تحریم خود را غیر ایرانی معرفی نموده اند که این عوارض حمل ده درصدی است.در کل اگر این مجوز صادر نشده باشد طبق قانون گمرک از ترخیص کالا جلوگیری خواهد شد.
مجوز بهداشت

برای ترخیص و واردات کالاهایی مثل لوازم آرایش و مواد غذایی نیاز هست که از بهداشت مجوز دریافت کرد به همین خاطر تاجران برای ترخیص کالای مورد نظرشان باید مواردی چون آنالیز کامل شیمیایی و فیزیکی و میکروبی محصول را ارائه دهند. در مواردی هم بایستی نمونه کالا را ارائه کنند در این گونه ترخیص کالا ها بایستی تاجر طبق پیش فاکتوری که اداره بهداشت کشور مبدا دارد تاییدیه بهداشت قابل مصرف بودن کالا را داشته باشد.بعد از این که ثبت سفارش انجام شد بایستی تاریخ تولید و انقضاء محصول به فارسی قید شود تمامی موارد آنالیز کالا بایستی با شماره و استاندارد محصول بررسی شود و از استاندارد ملی نیز حمایت کند.

مجوز استاندارد اجباری

یکی از مجوزهای معروف و مهم در امور ترخیص کالاها اخذ مجوز استاندارد می باشد گمرک برای این که از استاندارد بودن کالا مطمئن شوند با آزمایشگاه سازمان استاندارد مربوط به محتوی کالای مورد نظر مکاتبه می کنند تا تاییدیه آن را دریافت نمایند. البته کالاهایی که تعدادشان از پنج عدد کم تر باشد و دارای ارزش پولی کم تر از سه هزار دلار باشند از دریافت این مجوز معاف هستند ولی در صورت مکرر بودن این کالا از ورود آن جلوگیری می شود.

از طرفی تولید کنندگان و صادر کنندگان سرشناس که خود دارای این مجوز هستند نیازی به صادر کردن مجوز استاندارد ندارند. کالاهایی که ورود موقت به داخل کشور را دارند نیز نیاز به دریافت این مجوز نخواهند داشت.البته ناگفته نماند که کالاهایی نیز به روز از سوی سازمان استاندارد ارائه می شود که باید از سوی شرکت آن ها را بررسی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *